Režisér Duny potvrdil, že v druhém dílu přidá důležitou postavu, která fanouškům hodně chyběla

Milovníci knižní předlohy by si měli konečně přijít na své.
Druhý díl filmové Duny konečně ukáže stěžejního padoucha
Druhý díl filmové Duny konečně ukáže stěžejního padoucha
Warner Bros.

reklama

Režisér Denis Villeneuve už chystá pokračování svého filmového zpracování Duny, ve kterém chce pořádně rozvést příběh nakousnutý v pozitivně přijaté i hojně sledované první části. V rozhovoru pro magazín Empire ujistil fanoušky, že se dočkají stěžejní postavy, která se dosud v jeho převyprávění románové předlohy od Franka Herberta vůbec neukázala.

Onou postavou je Feyd-Rautha Harkonnen – synovec a nástupce Vladimira Harkonnena, který je pověstný svou krutostí, lstivostí a brutalitou. Jde o hlavního protivníka Paula Atreida (Timothée Chalamet) v cestě za záchranou planety Arrakis, jejích původních obyvatel i svého rodu.

Feyd-Rautha v podání zpěváka Stinga ve filmové adaptaci z roku 1984
Autor: Universal pictures Feyd-Rautha v podání zpěváka Stinga ve filmové adaptaci z roku 1984

Feyd-Rautha rozhodně nebude žádným vedlejším charakterem, slíbil Villeneuve. „V první části filmu bylo tolik postav, že jsem se rozhodl, že bude elegantnější, když si ho nechám až do té druhé. Bude v ní mít velmi, ale opravdu velmi důležitou roli, zdůraznil režisér.

Zatím nebylo oficiálně oznámeno, kdo bude mladým Harkonnenem. Na základě tajemného tweetu se však dá předpokládat, že byl vybrán irský herecký talent Barry Keoghan (Eternals, Dunkerk, Černobyl).

Barry Keoghan, zde ve filmu Eternals, by měl být novým Feydem-Rauthou v druhé části Duny
Autor: Marvel Studios Barry Keoghan, zde ve filmu Eternals, by měl být novým Feydem-Rauthou v druhé části Duny

Kultovní pozici si získalo ztvárnění Feyda-Rauthy ve filmové adaptaci Duny od Davida Lynche. Hodně svérázným až kontroverzním způsobem se ho v ní chopil zpěvák a muzikant Sting. 

Těšíte se na nástup Feyda na scénu? 

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!