První fotky z filmu Duna: Nejočekávanější sci-fi roku 2020 se konečně představuje

Nová adaptace Duny půjde do kin na konci letošního roku. Kdo všechno si v ní zahrál?
Josh "Thanos" Brolin v Duně
Josh "Thanos" Brolin v Duně
Warner Bros./Chiabella James/Eduardo Peña

reklama

Existuje spousta skvěle obsazených filmů. No a pak je tu nová adaptace Duny, slavného sci-fi románu Franka Herberta, v níž se sejdou (nádech!) Timothée Chalamet (Interstellar), Rebecca Ferguson (Mission: Impossible 5 a 6), Josh Brolin (Avengers 3 a 4), Zendaya (noví Spider-Mani), Oscar Isaac (Star Wars 7–9), Javier Bardem (Piráti z Karibiku 5), Dave Bautista (Strážci Galaxie), Stellan Skarsgård (Avengers) nebo Jason Momoa (Aquaman).

Tuhle neskutečnou hereckou skvadru dal dohromady režisér Denis Villeneuve (Sicario, Příchozí, Blade Runner 2049), jenž nám ukáže slasti a strasti Paula Atreida (Chalamet) na písečné planetě Arrakis. Co tam hlavního hrdinu kultovního románu čeká? Kromě obřích červů především mocenské boje o vzácné koření zvané melanž, jež lidem dává zvláštní schopnosti. Film přitom adaptuje jen první polovinu Herbertova veledíla (druhá se teprve bude natáčet), takže se nemusíte bát, že by celá zápletka byla takhle jednoduchá.

Naopak – Herbertův svět se proslavil svou komplikovaností a přemírou detailů, nejde se proto divit tomu, že do něj naběhlo tolik známých tváří. Jak budou vaši oblíbenci ve filmu vypadat? Níže najdete galerii s prvními fotkami, kde si většinu postav můžete prohlédnout v unikátních „dunových“ kostýmech. Dále se pak samozřejmě čeká na první trailer a... hlavně na premiéru, která má být 17. prosince 2020!

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!