Nejzábavnější fantasy film roku? První recenze Dungeons & Dragons odhalují, jak moc se v kině budete bavit

Velkolepá fantasy komedie Dungeons & Dragons: Čest zlodějů měla hodně povedenou trailerovou kampaň. Jak se povedl výsledný film?
Dungeons & Dragons: Čest zlodějů
Dungeons & Dragons: Čest zlodějů
Paramount Pictures

reklama

Dungeons & Dragons: Čest zlodějů je podle všeho opravdu solidní film. Trailery tedy projednou nelhaly! Fantasy oddychovka od tvůrčího dua Daley & Goldstein (Noční hra) je v recenzích nazývána opravdovou peckou nebo oslavou kvalitně napsaných postav a humoru.

Film vypráví o potulném zpěvákovi Edginovi (Chris Pine), který s partou zlodějíčků krade vzácné artefakty. Jenže jednou to dost přepískne a vloží jeden mimořádně mocný nástroj do hodně nesprávných rukou. Protože má v sobě ještě zbytek cti, rozhodne se to napravit a postaví se tak proti armádě nelítostných zabijáků a čarodějů, včetně jeho bývalého kámoše Fletchera (Hugh Grant). Naštěstí má po boku drsnou válečnici (Michelle Rodriguez), ušlechtilého rytíře (Regé-Jean Page), mága (Justice Smith) nebo druidku (Sophia Lillis).

Na Rotten Tomatoes film nasbíral 85 % pozitivních recenzí s průměrným ratingem 7/10. Velice sympatické metaskóre na Metacritic aktuálně činí 77/100, přičemž většina recenzentů dává 8/10. „Film je ve svém provedení tak upřímný a přímočarý, že není divu, že je jako výsledný produkt tak skvěle přístupný a srozumitelný úplným nováčkům, ale zároveň taky odhodlané hardcore komunitě kolem Dračího doupěte,“ napsal The Wrap.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Trailer fantasy filmu Dungeons & Dragons: Čest zlodějů

Ještě pozitivnější je IndieWire, který se rozplývá nad fungujícím příběhem, postavami, dobrým technickým provedením i triky. „Zábavou přetékající záležitost, co má předpoklady stát se opečovávanou klasikou. Adaptace takového kalibru by mohla být některými vnímána jako riskantní hození kostkou, ale D&D: Čest zlodějů se rychle ukázalo jako zaručený vítěz.“

„Když hrajete Dračí doupě, příběh vlastně vzniká postupně tím, jak hrajete. Tenhle film má dost z té spontánní energie, což je jeho požehnání a zároveň prokletí. Nejlepší části mi připomínaly Raimiho, nejhorší Bolla,“ napsal v první reakci Brian Tallerico, ale v plnohodnotné recenzi pak byl o dost přísnější. Hrdinové filmu, přestože jsou sympatičtí a dobře obsazení, neustále mění plány ve zmateném příběhu stylu "a co uděláme teď?", což je podle něj zábava, když jde o deskovou hru s kamarády, ale jako film už je to horší.

„Je to zároveň kýčovité a okouzlující, uměle digitální i velkolepé, pohodlně nepůvodní i bouřlivě vynalézavé... Průmyslově zpracovaný kus brakové kultury, který vám ale nakonec možná vžene slzy do očí,“ shrnulo prestižní Variety.

Filmové fantasy z populárního světa Dračího doupěte vstoupí do českých kin už 30. března 2023. Těšíte se?

Zdroj: Rotten Tomatoes 

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!