Fantastická zvířata 3 v Česku tvrdě narazila. Kolik lidí přišlo na film bez Johnnyho Deppa?

Třetí díl filmové série Fantastická zvířata, který nás opět zve do světa Harryho Pottera, se stal hořkosladkým vítězem v žebříčku návštěvnosti.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství
Warner Bros.

reklama

Minulý čtvrtek šel do českých kin třetí díl Fantastických zvířat. Filmové sérii, která je prequelem potterovské ságy, se v Česku s prvními dvěma díly dařilo – na jedničku přišlo o prvním víkendu 203 tisíc diváků a na dvojku 177 tisíc diváků. Trojka se pak sice stala vítězem uplynulého víkendu, jinak se však výsledkem moc chlubit nemůže. V kinech ji totiž vidělo 96 tisíc diváků, což je zhruba poloviční návštěvnost oproti zmíněným předchůdcům.

Důvodů, proč čísla tak poklesla, je hned několik. Sérii dlouhodobě ubývají fanoušci, jelikož měly minulé díly trochu slabší ohlasy (hlavně dvojka), a řadě lidí se nelíbí, že se tvůrci nedokážou rozhodnout, zda vyprávějí příběh magizoologa Mloka Scamandera, anebo Albuse Brumbála, jenž ale v prvním díle zcela chyběl. Covid nebo kontroverzi kolem Ezry Millera do českých podmínek asi moc promítat nemusíme (v kinech už nejsou povinné respirátory a Miller tu prakticky nikoho nezajímá). Velkou dírou ale může být absence Johnnyho Deppa, jehož přeobsazení nesla řada lidí velmi nelibě.

Johnny Depp hrál ve Fantastických zvířatech Gellerta Grindelwalda
Autor: Warner Bros. Johnny Depp hrál ve Fantastických zvířatech Gellerta Grindelwalda

Deppa v roli hlavního padoucha série, nebezpečného černokněžníka Gellerta Grindelwalda, nahradil Mads Mikkelsen. O jeho hereckých kvalitách samozřejmě nemůže být pochyb. Co se týče star power je však Mikkelsen o dost jinde než Depp, jehož hvězda vyhasíná především v Americe – v Česku má „Jack Sparrow“ pořád armádu fanoušků, kteří ho vždy budou bránit do posledního dechu.

Příští víkend půjdou Fantastická zvířata 3 i do amerických kin. Tam se samozřejmě hraje o všechno, predikce ale neukazují na nějaký zázračný úspěch. Film totiž finančně strádal i v dalších zemích mimo Českou republiku, když za uplynulý víkend vydělal 58 milionů dolarů – tedy (opět) zhruba půlku ze 120 či 115 milionů, jež při podobném mezinárodním debutu nastřádaly první a druhý díl.

Snad se ještě stane nějaký zázrak a studio Warner Bros. odklepne čtyřku. Autorka série J. K. Rowlingová ostatně slíbila pět dílů a byla by velká škoda, kdyby Fantastická zvířata zůstala neukončená.

Zdroj: Unie filmových distributorů, Variety

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!