7 filmů a her, které se odehrávají v roce 2020

Čeho se letos (asi) nedočkáme?
Na hraně zítřka a Pacific Rim
Na hraně zítřka a Pacific Rim
Warner Bros.

V neděli ve 20.00 bude COOL patřit akční sci-fi Ghost in the Shell. Scarlett Johansson se v ní představí jako kyberneticky vylepšená policistka, která se ocitne na stopě matrixovské konspirace. Film inspirovaný stejnojmennou anime a mangou představuje svět vzdálené budoucnosti – v době vydání původního komiksu v roce 1989 byl však zasazen do relativně blízkého roku 2029! Predikce budoucnosti se v populární kultuře často liší – ostatně i na letošní rok plánovaly některé filmy a hry velkolepé události!

07) Pacific Rim – Útok na Zemi

Hned u našeho úvodního bijáku tak trochu podvádíme – v roce 2020 se totiž v Pacific Rimu odehrává jen první scéna, v níž Charlie Hunnam přichází o svého bratra. Zbytek filmu se odehrává až pět let nato. Přesto je nesporným faktem, že ani letos nevedeme válku s Godzillami pomocí obrovských kráčejících robotů, která by se mohla protáhnout až do půlky 20. let! Tím se však naše zklamání z toho, jak bude rok 2020 nejspíš vypadat doopravdy, teprve rozbíhá…

Pacific Rim - Útok na Zemi
Autor: Warner Bros. Pacific Rim - Útok na Zemi

06) Command and Conquer: Generals

Letos se také odehrává kampaň dost možná nejslavnější real-time strategie někdejší linie C&C her. Můžeme se tak těšit na bitvy s fundamentalisty o přehrady, občanskou válku v Hong Kongu a jistě mnoho, mnoho dalších zcela fiktivních událostí. Generals mimochodem není jediná strategie, která byla zasazena do tohoto roku. V roce 2020 se odehrává i pozapomenutá, ale neméně dobrá EndWar, v níž spolu o nadvládu bojují Amerika, EU a Rusko pěkně všichni proti všem.

Command and Conquer: Generals
Autor: Electronic Arts Command and Conquer: Generals

05) Mise na Mars

Když se podíváte doleva a doprava, nejspíš si všimnete, že jsme na Marsu stále nepřistáli. A nezdá se, že by se s tím letos mělo něco změnit (i pokud Elon Musk na Mars v příštích pár letech vyrazí, reálně to může stihnout tak do roku 2030). Přesto byla právě do roku 2020 zasazena i 20 let stará sci-fi Mise na Mars, v níž se Don Cheadle „ztrácí“ na Marsu a vyslaná záchranná mise nakonec zjistí, že má život na Zemi kořeny právě na rudé planetě.

Mise na Mars
Autor: Buena Vista Pictures Mise na Mars

04) Ocelová pěst

Co nás letos také určitě nečeká? Gladiátorské zápasy robotů! Právě na ty došlo v pozapomenuté sci-fi Ocelová pěst z roku 2011, v níž Hugh Jackman opravuje boxerského robota a snaží se tak dát dohromady i svůj rodinný život. Ocelová pěst je vlastně Rocky, kdyby Rocky byl Terminátor, a Rockyho trenér Hugh Jackman (který by byl zároveň hlavní postavou). Na nedělní odpoledne zkrátka solidní pokoukání.

Ocelová pěst
Autor: The Walt Disney Company Ocelová pěst

03) Na hraně zítřka

O něco pozitivnější je naopak skutečnost, že kontinentální Evropa nebyla vyhlazena invazí bestiálních ufonů ovládajících čas, jež mohou porazit jen Tom Cruise a Emily Blunt. Pravda, zrovna v Na hraně zítřka se tolik supertechnologií neobjevuje – a ty, které ano, nemají zas tak daleko k realitě. Třeba exoobleky už totiž máme! Jen armády nemají potřebu je nasazovat, protože zatím nebojujeme s ufouny.

Na hraně zítřka
Autor: Warner Bros. Pictures Na hraně zítřka

02) Království ohně

Nedošlo naštěstí ani na invazi draků, jíž popisovalo postapo Království ohně. Mladý Christian Bale tu (dávno před Batmany) jako vůdce komunity na Zemi zdevastované probuzenými draky musel spolupracovat s bizarně oholeným Matthew McConaugheym. A výsledkem byl fajn biják, v němž lidé porazili draky právě v roce 2020!

Království ohně
Autor: Buena Vista Pictures Království ohně

01) Crysis

V roce 2020 nás nicméně může čekat krize na Lingshanových ostrovech! Právě zde totiž podle hry Crysis z roku 2007 objeví archeologové ufounskou loď, o níž se pak servou Amíci a Severokorejci, a ústřední zbraní v tomto zápasu bude i experimentální nanooblek dávající svému majiteli de facto superschopnosti. Letos je proto ideální čas původní střílečku Crysis oprášit. Dnešní počítač už vám ji možná rozjede alespoň na střední detaily!

Crysis
Autor: Crytek Crysis

Akční sci-fi Ghost in the Shell začíná na Prima COOL v neděli ve 20.00.

reklama