FOTO: Jak omládl Iron Man v Občanské válce? Tenhle efekt možná budeme v budoucnu vídat častěji

Bude takhle Hollywood oživovat mrtvé herce?
youngdowney2
youngdowney2
Marvel Studios

reklama

Ve filmu Kapitán Amerika: Občanská válka je velká spousta sekvencí, ve kterých hrají roli speciální efekty. Možná tou nejdůležitější ale byla scéna, při níž mladý Tony Stark naposledy mluví se svými rodiči před tím, než je zabil Zimní voják. A ačkoliv se to nezdá, vytvořit mladou verzi Roberta Downeyho Jr., ještě navíc při takhle dlouhém záběru, nebylo vůbec snadné.

avengerskonecx

Třetí Avengers by mohli uvést jednu z nejikoničtějších marveláckých postav. Prý dorazí samotná Smrt!

Podle slov tvůrců bylo zaprvé potřeba nasbírat materiál z Downeyho starších filmů, tím vznikla určitá představa o tom, jak by mohl mladý Tony vypadat. Poté vzali Downeyho aktuální tvář a začali ji uhlazovat, až dokud se nedostali do fáze, kdy byl jeho obličej zcela čistý. Následně však bylo potřeba dodat mu určité rysy, které se právě zkopírovaly ze starších Downeyho fotek. Tímhle způsobem se dala dohromady jeho mladší verze ze všech možných úhlů, nakonec ještě upravili vlasy, aby odpovídaly jeho tehdejšímu věku. Posledním a nejdůležitějším aspektem ale nakonec stejně byl hercův výkon samotný, protože celou scénu musel sám nejprve určitým způsobem odehrát.

Není to však poprvé, kdy se Marvel pokusil nějakého herce omladit. Ve filmu Ant-Man jsme tak například mohli vidět mladého Michaela Douglase v roli Hanka Pyma. A možná to nebude ani naposledy, jeden z Kamenů nekonečna, po kterých Thanos tolik touží, se totiž jmenuje Kámen času, a je tak dobře možné, že se podobného efektu ještě párkrát dočkáme.

reklama

reklama