FOTO: Tohle jste propásli v Doctoru Strangeovi! Ve druhé potitulkové scéně je záporák dalšího dílu, o koho jde?

Někoho to dost překvapí...
Doctor Strange
Doctor Strange
Marvel Studios

reklama

ČLÁNEK OBSAHUJE SPOILERY
Z DOCTORA STRANGE

Jak už možná víte, v první potitulkové scéně Doctora Strange se objevil Thor. Tímhle propojením s Avengers ale film nekončí, v úplném závěru totiž dorazí ještě druhá potitulková scéna, která vnadí na jednoho ze záporáků (dozajista chystaného, ale zatím neoznámeného) druhého dílu. Marvel chvíli hraje drahoty a nechává ho pod kápí. Po chvíli je však odhaleno, že „temně straně“ podlehl Strangeův přítel baron Mordo.

Doctor Strange a Thor

VIDEO: Viděli jste v Doctoru Strangeovi Thora? Tady je celá jeho scéna! Co znamená a jak souvisí s Lokim a Hulkem?

Jak to? Vysvětlení není zas tak složité. Mordo (Chiwetel Ejiofor) po finální bitvě prohlásí, že se vydává na vlastní cestu, protože Strange a Prastará příliš nehledí na přírodní zákony. V tu chvíli to ještě nepůsobí jako nějak zásadní padoušský krok. Mordo ale záhy musí dojít k závěru, že svět ochrání jen tím, když sníží počet kouzelníků, kteří používají maggi ve svůj prospěch – a tak je začne eliminovat, přičemž začne Jonathanem Pangbornem, mužem, který Strange navedl do Kamar-Taj.

Baron Mordo v Doctoru Strangeovi
Autor: Marvel Studios Baron Mordo v Doctoru Strangeovi

Mordo Pangbornovi sebere veškerou moc a vrátí ho tak do ochrnutého stavu, čímž se definitivně přiblíží ke svému komiksovému předobrazu. V kreslených sešitech je totiž Mordo klasickým padouchem - a co víc, dokonce se jedná o Strangeova odvěkého protivníka číslo jedna! Druhý díl Doctora Strange tak bývalé spojence postaví na opačné strany barikády. A bezpochyby bude velmi zajímavé sledovat, jestli se dočkáme stejně povedené rivality jako u (podobně vystavěného vztahu) Profesora X a Magneta.

Ano, nejspíš se k tomu všemu přihodí velký nový záporák. Mordo se Strangem se ale vedle něj dozajista neztratí, tak doufejme, že pokračování téhle marvelácké série dorazí co nejdřív!

reklama

reklama