Gladiátor 2 potvrzen: Dokonce už známe herce, který vyhrál bitvu o hlavní roli

Druhý Gladiátor si konečně našel představitele hlavní role. A určitě vás potěší, že za kameru znovu usedne Ridley Scott.
Russell Crowe ve filmu Gladiátor
Russell Crowe ve filmu Gladiátor
Universal pictures

reklama

Pokračování filmového hitu Gladiátor (2000) je skutečně na cestě a bude u toho opět legendární režisér Ridley Scott (Vetřelec, Blade Runner, Černý jestřáb sestřelen). V hlavní roli už však neuvidíme Russella Crowea – vystřídá ho irská vycházející hvězda Paul Mescal (All inclusive, Normální lidi).

Za roli Caluma v oceňovaném britském dramatu All inclusive nasbíral loni Mescal mnoho nominací za nejlepší herecký výkon. Bylo tak jen otázkou času, kdy si ho vybere i nějaká velká produkce. V pokračování Gladiátora má ztvárnit postavu Lucia, což je synovec císaře Commoduse (Joaquin Phoenix), který na konci původního filmu zemřel rukou smrtelně zraněného Maximuse (Russell Crowe).

Paul Mescal v seriálu Normální lidi
Autor: Hulu Paul Mescal v seriálu Normální lidi

O roli Lucia se ucházela celá plejáda mladých hereckých hvězd. Byli mezi nimi i Timothée Chalamet (Duna, Král), Austin Butler (Elvis) nebo Miles Teller (Top Gun: Maverick), produkce však nakonec sáhla po Mescalovi. Z původního Gladiátora, oceněného pěti Oscary včetně toho pro Nejlepší film, se nicméně vrátí třeba i kostymérka Janty Yates nebo šéf výpravy a kulis Arthur Max. Scénář napsal David Scarpa (Muž z Vysokého zámku, Všechny prachy světa).

Natáčení začne ještě letos, hned poté, co si Ridley Scott odbude veškeré povinnosti s aktuálně dokončovaným velkofilmem Napoleon. V tom mimochodem hraje Joaquin Phoenix, jenž se pochopitelně ujal role slavného francouzského dobyvatele.

Zdroj: Deadline

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!