Gladiátor 2 hlásí dvě parádní herecké posily. Je mezi nimi i oscarový velikán

Pokračování Gladiátora kompletuje pekelně silný herecký tým. Kdo všechno v něm bude?
Gladiátor
Gladiátor
Universal pictures

reklama

Režisér Ridley Scott aktuálně dokončuje historické drama Napoleon, ale hned po něm se vrhne na pokračování jednoho z největších hitů své bohaté kariéry. Gladiátor 2 už má představitele hlavní role Luciua, jímž bude Paul Mescal (All inclusive, Temná dcera). A prestižní magazíny Deadline a Variety teď paralelně přišly s dalšími dvěma zvučnými jmény.

Spolupráci se Scottem si zopakuje Denzel Washington, který byl hlavní hvězdou jeho pecky Americký gangster (2007). Osmašedesátiletý Washington, který je držitelem dvou Oscarů a dalších osmi (!) neproměněných nominací, je pověstný tím, že odmítá mnoho nabídek a své role si vybírá s mimořádnou pečlivostí.

Zpočátku byl Washingtonův postoj spíše odmítavý, ale pak si přečetl scénář, který ho překvapil kvalitou i drsností role, kterou mu údajně nechal Scott napsat přímo na tělo. Následovala společná schůzka a bylo rychle hotovo. Mimochodem, autorem scénáře je David Scarpa, který pro Scotta napsal už filmy Napoleon nebo Všechny prachy světa.

Druhým přírůstkem má být třicetiletý Barry Keoghan, který aktuálně vystřelil do nejvyšších hereckých pater rolí v oceňovaném dramatu Víly z Inisherinu, za niž byl nominován na Oscara. Je však také novým Jokerem, který se objevil ve finále filmu The Batman a bude mít daleko větší prostor v jeho pokračování. Známý je taky z marvelovky Eternals nebo válečného Dunkerku. Jeho smlouva ještě není podepsána, ale jednání mají mířit do finále.

Gladiátor 2 se bude odehrávat mnoho let po konci původního filmu. Vypráví příběh Luciua (Paul Mescal), který ještě jako malý potomek římské elity obdivoval gladiátora Maxima (Russel Crowe). Ten však nakonec v aréně zabil jeho strýce, císaře Commoda (Joaquin Phoenix). Keoghan má ztvárnit imperátora Getu, Washingtonova role je držena pod pokličkou. Do kin Gladiátor 2 zamíří 22. listopadu 2024.

Zdroj: Deadline, Variety 

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!