Gladiátor 2 potvrzen. O čem má být a kdo touží po hlavní roli?

Dvě dekády spekulací se možná pomalu chýlí ke svému konci. Sám režisér Ridley Scott totiž potvrdil, jak to aktuálně vypadá s pokračováním Gladiátora.
Fotka z filmu Gladiátor
Fotka z filmu Gladiátor
Universal pictures

reklama

Režisérský veterán Ridley Scott ani po osmdesátce nepolevuje a aktuálně je jeho jméno skloňováno s více než půl tuctem projektů. Loni na podzim jsme psali o jeho plánech se zfilmováním Napoleona, jehož si v chystaném snímku Kitbag zahraje Joaquin Phoenix. Na benátském festivalu už mělo premiéru historické drama Poslední souboj a do konce roku se dočkáme i životopisného thrilleru Klan Gucci. Navzdory důchodovému věku tedy Scott rozhodně nelení a nyní mezi fanoušky vypustil další bombu.

„Aktuálně chystáme scénář k dalšímu Gladiátorovi. Jakmile skončí práce s Napoleonem, Gladiátorovi nebude nic bránit,“ navnadil filmař své fandy v rozhovoru pro časopis Empire. Tato slova je samozřejmě potřeba brát s určitou nadsázkou – Scottův kalendář je skutečně nabitý a s ohlašováním dalších a dalších projektů opravdu nešetří. Navíc se o pokračování populárního historického dramatu hovoří už dvacet let; v podstatě od doby, co se první Gladiátor stal v roce 2000 kasovním trhákem a posbíral pět Oscarů.

Za tu dobu se druhý díl zdál už několikrát na spadnutí: Kolem roku 2006 napsal jednu z verzí scénáře hudebník Nick Cave, podle jehož představy měl titulní Maximus putovat očistcem, kde by se účastnil mnoha válek v dějinách lidstva. Tato verze (pochopitelně) neprošla, ale přestože v roce 2017 Scott opět mluvil o oživení projektu, postupem času zprávy zase utichly.

Příběh by se každopádně měl nějakým způsobem vázat k postavě Maxima, nejčastěji byla skloňována varianta s jeho tajným synem Luciem. Na jaře 2021 se k projektu dostal Chris Hemsworth, který jej chtěl produkčně (a možná i herecky) podpořit a diskutoval o jeho možnostech s Russellem Crowem, jehož Maximus se před dvěma dekádami stal jednou z ikon žánru historických dramat. Ať už bude výsledná podoba jakákoli, Scottova aktuální slova napovídají, že pokračování ještě nikdy nebylo blíž

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!