Jak se povedl film Godzilla vs. Kong? První ohlasy na duel ikonických monster jsou spokojené

První diváci měli možnost vidět epický souboj Godzilly a King Konga. A reakce mluví jasně!
Godzilla vs. Kong
Godzilla vs. Kong
Warner Bros.

reklama

Už 24. března si ve vybraných amerických a světových kinech odbude premiéru očekávaný blockbuster Godzilla vs. Kong, ve kterém si zmíněná japonská ještěrka a přerostlý opičák vyříkají, kdo je na matičce Zemi větší alfa samec. Film už měli možnost vidět první diváci ze strany filmových recenzentů a my tudíž můžeme zjistit první detailnější informace o tom, na co (a zda) se vůbec máme těšit. 

Epické souboje příšer berou dech

Jedna věc se zdá být jasnou. V podstatě všichni recenzenti se shodnou, že je Godzilla vs. Kong spektakulární podívanou, v níž si velikášská monstra dávají po tlamě s obrovským gustem, jež potěší každého fanouška blockbusterové podívané. Hlavně závěrečné dějství patří svým monumentálním zpracováním mezi naprostou hollywoodskou špičku, která si žádá co možná největší filmové plátno. 

Postavy nezaujmou, děj má ambice

Oproti předchozímu filmu Godzilla II: Král monster, který řadu diváků spíše zklamal, se prý tvůrcům v čele s režisérem Adamem Wingardem podařilo přijít s výrazně ambicióznějším příběhem, který není úplně tupý a nabízí ideální podloží pro odlehčenou filmovou zábavu.

Co podle všeho zase tolik nezaujme, jsou postavy. S těmi měly ostatně problém prozatím všechny filmy ze série a ani tentokrát se podle shodujících se recenzentů nepodařilo udělat z lidského elementu zajímavou součást vyprávění. To se ale dalo u filmu postaveném na fackované dvou božských oblud čekat.

Perfektní zábava, kterou u nás uvidíme bůhvíkdy

Důležité nicméně je, že recenzenti souhlasně kývají, že je Godzilla vs. Kong zábavná, vizuálně impozantní a v akčních scénách opravdu strhující podívaná. A to natolik, že hravě vyrovnává i své slabší části, které přicházejí vždy, když si lidé před kamerou začnou povídat, aby se zápletka filmu posunula o další masivní střet příšer dál. 

Otázkou nicméně zůstává, kdy film uvidíme v České republice. S jeho premiérou se stále počítá pro česká kina, která však zůstávají zavřená. Původní odhad jejich otevření mluvil již o dubnu. Nelepšící se pandemická situace ale premiéru téhle monstrózní polízanice (stejně jako mnoha dalších filmů) nepochybně ještě na čas oddálí.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama