Hororová ikona se vrací! První český trailer Halloweenu odhaluje návrat Michaela Myerse

Po čtyřiceti letech se znovu utká s Laurie Strode v podání Jamie Lee Curtis.
Halloween
Halloween
Universal pictures

reklama

V poslední době jsou čím dál tím populárnější takzvané "legacyquely". Tohle slovo znamená filmové pokračování, které ignoruje spoustu předchozích dílů a navazuje přímo na rozjezd oblíbené série. Třeba chystaný Terminátor 6 (s Arnoldem Schwarzeneggerem a Lindou Hamilton) vypustí trojku, čtyřku a pětku a naváže přímo na dvojku. A dost podobným stylem funguje nový Halloween, který ignoruje sedm pokračování (a dvě předělávky) hororového milníku a hodlá 18. října 2018 navázat přímo na jedničku z roku 1978.

Správně jste si všimli, že se Michael Myers vrátí přesně po čtyřiceti letech. A nepostaví se mu nikdo jiný než Laurie Strode, hrdinka prvního Halloweenu, již si opět zahraje Jamie Lee Curtis. Spolu s královnou žánru se vrací i Nick Castle, představitel původního Myerse. Tady ale má jít pouze o cameo, pod maskou totiž sedmdesátiletého Castla nahradí kaskadér James Jude Courtney.

O čem nový Halloween vlastně bude? Jak prozrazuje první trailer, Michael se v naprosto správný den dostane z vězení a začne znovu zabíjet. Laurie se tudíž naskytne vytoužená šance na pomstu, již pod dohledem Johna Carpentera režíruje David Gordon Green. Snad mu dohled legendárního tvůrce Halloweenu prospěje. Zrovna tahle série si totiž zaslouží pořádně děsivou "rozlučku"!

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!