Harry Potter má skvělého nástupce! Tady je 5 důvodů, proč musíte vidět Fantastická zvířata!

J. K. Rowlingová to zase dokázala.
Fantastická zvířata a kde je najít
Fantastická zvířata a kde je najít
Warner Bros.

reklama

Od "prequelu" Harryho Pottera, který se odehrává v roce 1926 v New Yorku, se toho příliš nečekalo. Magizoolog Mlok Scamander nevypadal jako dvakrát nosný hrdina a trailery Fantastických zvířat nadchly hlavně návratem do kouzelnického světa, takže byla na místě drobná skepse. Jenže víte co? Obavy se protentokrát nenaplnily. Nový film z pera J. K. Rowlingové je krásnou fantasy podívanou a tady máte 5 důvodů, proč byste ho rozhodně měli vidět.

1) Nové postavy

Mlok Scamander, Jacob Kowalski, Queenie Goldstein a Tina Goldstein. Takhle se jmenují (ano, čtyři) náhradníci za Harryho, Rona a Hermionu, z nichž se díkybohu vyklubali nosní filmoví hrdinové. Zapomeňte ale na klasické "geroje", kteří naplňují svůj osud. Mlok a jeho noví kamarádi mají zcela jiné cíle, už proto, že jsou na rozdíl od bradavického tria dávno dospělí. Všichni přitom umí být zábavní a film pro ně připravil řadu napínavých i dojemných scén. Nuda tedy s touhle partou vážně nehrozí.

2) Kouzelnická Amerika

Velká část Fantastických zvířat stojí na objevování zámořského kouzelnického světa. Američané mají jiné ministerstvo kouzel, čelí jiným hrozbám a dokonce se řídí podle jiných zákonů, společně s Mlokem (a mudlou Jacobem) vás tak čeká objevování spousty magických novinek, o nichž v Británii nikdy neslyšeli. J. K. Rowlingová si tyhle detaily samozřejmě hrozně užívá. A je na nich dokonale vidět, že pořád nepřišla o svoji bohatou představivost.

3) Utlumený širší kontext

Možná jste zachytili informaci, že se Fantastická zvířata dočkají čtyř pokračování. Do prvního filmu se pochopitelně vešlo pár scén, jež vnadí na možné budoucí události, naštěstí jich ale není příliš a nepodkopávají hlavní příběh, který důrazně hraje první housle. Rowlingová se tudíž neuchýlila ke klasické chybě, kdy první film v sérii akorát chystá půdu pro ty další. A ačkoliv je jasné, že má velké plány do budoucna, nějaké "hobití natahování" se jednoduše nekoná.

4) Vydařené hororové prvky

Jsou Fantastická zvířata pro děti? Krátká odpověď zní ano, v té delší se však sluší upozornit na to, že Rowlingová neslevila z děsivějších odboček. Zapomeňte na roztomilou jedničku Harryho Pottera, v níž se kupa dětí maximálně ztratila v lese. Výlet do New Yorku má blíž k pozdějším potterovkám, které také režíroval David Yates a které mírně koketovaly s hororovými berličkami. Nečekejte samozřejmě nějaký krvák. Menší diváci by se ale mohli lekat podobně jako loni u Jurského světa.

5) Fantastická zvířata

No a to nejlepší si dáme nakonec. Ačkoliv to vypadalo, že bude nahánění uprchlých "fantastických zvířat" jen vedlejší činností, ve výsledném filmu se jedná o ty zdaleka nejlepší scény. Mlokova osobní ZOO je jednoduše nádherná a její kompletace umí být nesmírně zábavná i dojemná, což je přesně to, co měla Fantastická zvířata naservírovat. O úchvatné kouzelnické kousky tu tedy vážně není nouze. A když je doplníte o zmíněné vydařené hrdiny a hrstku děsivějších pasáží, dostanete blockbusterový koktejl, na němž musí pochutnat každý potterovský fanoušek!

Vyrazíte na Fantastická zvířata do kina? Anebo vás vůbec nezajímají? Dejte vědět v diskuzi, od COOLu každopádně fasují velké doporučení!

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!