Proč Rowlingová chybí v návratu do Bradavic? Za její absenci nemůže studio, pravý důvod je jiný

Vzpomínkový speciál Harryho Pottera proběhne bez účasti slavné spisovatelky, která částečně dohlížela i na filmy. Nakonec však z jiného důvodu, než se původně myslelo.
J. K. Rowling a ústřední herecké trio z Harryho Pottera
J. K. Rowling a ústřední herecké trio z Harryho Pottera
Getty Images / HBO Max

reklama

Harry Potter se vrací – aspoň tedy na jeden večer. Stejně jako v případě Přátel se fanoušci dočkají jednorázové porce nostalgie, a to téměř se všemi milovanými tvářemi. Ve speciálu nazvaném „Harry Potter 20 let filmové magie: Návrat do Bradavic“ se objeví představitelé Harryho, Hermiony i Rona (tedy Daniel Radcliffe, Emma Watson a Rupert Grint), chybět nebude ani zbytek dětských herců a samozřejmě také řada dalších známých jmen, jež se v některých dílech ocitla – například Gary Oldman, Ralph Fiennes či Helena Bonham Carter. Jenže nechybí tu někdo zásadní?

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Trailer pořadu Harry Potter 20 let filmové magie: Návrat do Bradavic

Oslav dvaceti let od uvedení prvního filmu do kin se nebude účastnit žena, která uvedla celý fenomén do pohybu. Spisovatelka J. K. Rowling, podle jejíž knižních předloh byly hitové filmy natočeny, v posledních letech nepříjemně překvapila řadu svých fanoušků nevybíravými výroky o trans lidech, čímž si znepřátelila výraznou část LGBTQ komunity.

Přestože sama spisovatelka popírá, že by zastávala transfobní názory, její veřejná prezentace je pro většinu fanoušků matoucí. I proto byla její absence ve speciálním díle původně vysvětlována tak, že jí studio Warner Bros. ani nenabídlo možnost se tohoto setkání účastnit. Nejnovější zprávy od magazínu Entertainment Weekly ovšem hovoří jinak. J. K. Rowling nabídku účasti obdržela, avšak odmítla ji skrz svoje zástupce s tím, že je použití několika málo archivních záběrů plně dostačující.

Fanoušci Harryho Pottera se tedy Rowlingové dočkají jen v několika desítkách sekund na záběrech z roku 2019 a občas ji někdo ze štábu zmíní během rozhovoru. Možná autorka nechtěla svou rozsáhlejší účastí přilévat olej do ohně anebo sama nemá zájem slavit s herci, kteří proti ní kvůli rozdílným názorům opakovaně vystupují. Ať už jde o jedno nebo druhé, původní domněnky, že spisovatelku nepozvalo kontroverze se bojící studio, se nakonec ukázaly jako liché.

reklama

reklama