Heath Ledger má dalšího nástupce! Nového Jokera si zahraje Joaquin Phoenix z Gladiátora

Joker s tváří Jareda Leta dostane vážnou konkurenci. Jak to celé bude fungovat?
Joker a Joaquin Phoenix
Joker a Joaquin Phoenix
Warner Bros./Universal Pictures

reklama

V Sebevražedném oddílu se předloni objevil nový Joker s tváří Jareda Leta. Jeho přijetí bylo (přinejmenším) rozporuplné, není proto divu, že slavný padouch dostane další šanci. Takže má Leto padáka? Kdepak. Celá situace je daleko komplikovanější.

Leto totiž bude v roli pokračovat a měl by se jako Joker objevit v Sebevražedném oddílu 2, v sólovce Harley Quinn, v dámské týmovce Gotham City Sirens a v romanci Joker a Harley Quinn. Všechny tyhle filmy budou spadat do filmového vesmíru s Batmanem, Supermanem a vůbec celou Ligou spravedlnosti. Na druhé straně ale začínají vznikat komiksovky od DC, které do propojeného vesmíru nepatří. A tou první bude gangsterka s jiným Jokerem, jehož si zahraje Joaquin Phoenix.

Jared Leto jako Joker v Sebevražedném oddílu
Autor: Warner Bros. Jared Leto jako Joker v Sebevražedném oddílu

Démonický Commodus z Gladiátora se převtělí do Jokera z 80. let, jenž bude hlavním hrdinou mafiánského akčňáku z Gothamu. Produkčně se má o film postarat sám Martin Scorsese a režie se ujme Todd Phillips (Pařba ve Vegas). Připravte se tedy na drsnou podívanou, která nám Jokera ukáže jako antihrdinu, jemuž asi paradoxně budeme fandit.

P.S. Původně se do role Jokera lákal Leonardo DiCaprio, ten ji ale nakonec odmítl.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama