10 herců a hereček, kteří se umějí převtělit do jakékoliv role

Někteří herci mají svou jedinou vrcholnou roli, jiní jich mají nespočet.
Filmové tváře Johnnyho Deppa
Filmové tváře Johnnyho Deppa
The Walt Disney Studios / Warner Bros.

reklama

Když se řekně herecký chameleon, kdo se vám vybaví? Přestože každý herec má svou oblíbenou polohu, skutečným mistrovstvím je umět zahrát cokoli a kohokoli. Právě hereckou flexibilitu vyzdvihuje aktuální trend na Twitteru, kdy lidé sdílejí herce, kteří „always understood the assignment“ neboli „vždy chápali, co se od nich žádá. Tady je náš výběr!

Robin Williams

Když v roce 2014 zemřel Robin Williams, přišel filmový svět o velmistra ve znalosti lidské duše – proto mohl být fakt kýmkoli a klidně několika lidmi naráz... Takhle patetické věty by přednesl tak, že bychom brečeli... ale taky brečeli smíchem.

Bryan Cranston

Amerika ho dlouho znala jako herce komediálních a rodinných seriálů, jenže pak světu ukázal, jak vypadá přerod uťáplého učitele chemie v ultimátního drogového bosse. Takhle se boří herecké škatulky! 

Helena Bonham Carter

Může být srdcovou královnou, seriálovou sestrou současné britské královny, mrtvou nevěstou nebo třeba ztracenou existencí Marlou, která obchází terapeutické skupiny a má fakt mizernej vkus na životní partnery. Bez její unikátní energie by ty postavy byly poloviční.

Johnny Depp

Jejím blízkým hereckým příbuzným a taky častým filmovým partnerem je Mr. Charisma s občanským jménem Johnny Depp, kterému je úplně jedno, jestli bude tichým melancholikem nebo výstředním bonvivánem... každopádně nikdy nezapadne.

Margot Robbie

Ne všechny filmy, ve kterých hraje, jsou pecka, ale ona jimi vždycky probruslí se stejnou elegancí jako v roli krasobruslařky z filmu Já, Tonya. Pokud jste neviděli, jde o skutečný příběh ženy, co uměla piruety a trojité axely, ale taky ozbrojená přepadení.

Gary Oldman

Spousta lidí netuší – a hlavně ani nebude chtít uvěřit! – že Zorga z Pátého elementu a detektiva Jamese Gordona z trilogie Temný rytíř hraje ten samý herec, tedy Gary Oldman. A to byl třeba taky Winstonem Churchillem nebo hrabětem Draculou.

Stanley Tucci

Já ledačím jsem byl v tom božím světě a čím jsem byl, tím jsem byl rád,“ zní známý nerudovský verš, který by dával totální smysl na náhrobku Stanleyho Tucciho. Ne že bychom mu snad přáli smrt nebo herecký důchod, protože je to skutečný Caesar hereckého řemesla... a ne jen ten Flickerman z Hunger Games!

Meryl Streep

Může být nesmrtelná, železná, může vařit, zpívat nebo nosit Pradu. Držitelka tří hereckých Oscarů z celkem 21 nominací (!!!) je tak talentovaná a nepřehlédnutelná, že by jí měli herecké odbory na několik let zakázat hraní, protože svou dokonalostí vlastně diskriminuje všechny konkurentky.

Samuel L. Jackson

Říznost jakékoli filmové scény se jeho přítomností zvýší minimálně o 800 procent. Když ho obsadili do Star Wars do role představeného řádu Jedi, vybral si jako barvu světelného meče žužu fialovou – mohl si to dovolit. Typologicky hraje dost podobné role, ale pokaždé trochu jinak, aby z nich nezbyly jen ploché karikatury.

Leonardo DiCaprio

Kolika lidmi se musel stát, s kolika věhlasnými režiséry a v kolika filmových hitech, aby mu už konečně dali toho Oscara? Nakonec se pro něho musel doplazit ve filmu Revenant Zmrtvýchstání. Každopádně se nemůžeme dočkat další etapy jeho herecké cesty.

Koho byste přidali?

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!