5 hororů s nejvyšším počtem mrtvých: Tyhle řezničiny si připsaly nejvíce zářezů

Desítky a desítky mrtvol bývají doménou hororů, kterým se říká slashery. Ale i filmy bez Freddieho Kruegera, Michaela Myerse či dalších slavných filmových vrahounů mohou zaskočit masivním počtem zabitých.
Úsvit mrtvých
Úsvit mrtvých
Universal pictures

reklama

Na čem stojí děsivost filmových hororů? Pro někoho může být zásadní atmosféra strachu z neustálého nebezpečí, jiný divák si však vystačí s poněkud přízemnějším, leč měřitelnějším způsobem, jak horory hodnotit – a to podle počtu lidí, kteří v průběhu stopáže filmu přijdou o život; samozřejmě často krutým či bizarním způsobem. Tady je pětice hororů, honosící se podle webu Screenrant nejvyšším číslem v kolonce známé též jako „killcount“.

5) Očista: Volební rok

Třetí příspěvek v nepříliš kvalitní, ale o to krvavější filmové sérii Očista se mohl pyšnit více než 110 mrtvolami. Série stojí na přiznaně přestřelené premise, že jednu noc v roce neplatí zákony – a tak lidé mohou vyventilovat dlouhodobou frustraci a beztrestně páchat zločiny. Filmová vláda si od tohoto obskurního kroku slibuje snížení zločinnosti po zbytek roku, divák se dočká akčně-hororových hodů, v nichž o desítky násilných smrtí není nouze.

Očista: Volební rok
Autor: Universal pictures Očista: Volební rok

4) Od soumraku do úsvitu

Spolupráce Roberta Rodrigueze s Quentinem Tarantinem patří mezi vrcholy nápaditosti nezávislé americké tvorby 90. let. Zatímco první polovina snímku působí jako relativně komorní drama o únosu jedné nevinné rodiny přes mexické hranice, druhá rozehraje šílenou akční jízdu v baru plném upírů. Více než 120 mrtvol je jen pomyslnou třešničkou na tomto zábavně brutálním (a brutálně zábavném) dortu.

Od soumraku do úsvitu
Autor: Miramax Films Od soumraku do úsvitu

3) První očista

Do nejbrutálnější pětky se dostal ještě jeden díl série Očista. Přestože se v názvu vyskytuje slovo „první“, jedná se o v pořadí čtvrtý film, který si v kinech také připsal největší úspěchy. Zavádějící název souvisí s tím, že se jedná o prequel – americká vláda se v něm rozhodla vyzkoušet, zdali se koncept 12 hodin bez jakýchkoli zákonů osvědčí. Velká část děje se odehrává ve vymezené chudinské čtvrti a vraždy může zbytek národa sledovat díky záznamům bezpečnostních kamer – i díky tomu se tento díl přehoupl přes 130 zabitých.

První očista
Autor: Universal pictures První očista

2) Úsvit mrtvých

Celovečerní prvotina Zacka Snydera, která baví fanoušky i odpůrce tohoto svérázného hollywoodského úkazu, se také proměnila ve slušná jatka. Dávno předtím, než se Snyder začal brát zbytečně vážně a svým pojetím Ligy spravedlnosti hodlal přetvořit kinematografii, vytvořil chytlavý mix svižné akce a brutálního hororu, který se nezastavil ani na počtu 140 mrtvol. Kvůli řadě explozí je těžké se dopočítat přesného čísla, avšak filmařsky odvážný krok s představením ďábelsky rychlých zombíků samozřejmě nemohl vést k ničemu jinému, než k masivnímu počtu zamordovaných civilistů.

Úsvit mrtvých
Autor: Universal pictures Úsvit mrtvých

1) Syn temnoty

Do této superhrdinské akce s hororovým přesahem byla vkládána velká očekávání. Produkčně ji zaštítil James Gunn (Strážci Galaxie, Sebevražedný oddíl z roku 2021), scénář napsali jeho bratr Brian a bratranec Mark. Zajímavý námět se zaměřil na znepokojivou představu, že by se na Zemi z vesmíru dostal nadlidsky mocný jedinec, který by však na rozdíl od Supermana nebojoval v zájmu lidstva, nýbrž proti němu. Výsledkem byl drsný, přesto však značně nedotažený horor, v němž se mladý padouch rozhodne zničit letadlo s bezmála třemi stovkami lidí na palubě, aby nebyla prozrazena jeho identita. A zkuste to překonat!

Syn temnoty
Autor: Sony Pictures Syn temnoty

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!