Indiana Jones 5: První fotky ukazují návrat zákeřných nacistů

Nový Indiana Jones bude podle Harrisona Forda plný dobrodružství, smíchu a opravdových emocí. S kým se slavný archeolog tentokrát střetne?
Harrison Ford jako Indiana Jones
Harrison Ford jako Indiana Jones
Lucasfilm

reklama

Pátý Indiana Jones je dotočený a vstoupí do kin už v červnu 2023, takže konečně došlo k tomu, že tvůrci v čele s režisérem Jamesem Mangoldem (Logan: Wolverine, Le Mans 66) vypustili konkrétnější informace. Pro magazín Empire odhalili nejen základní kostru příběhu, ale uvolnili i první fotky s hlavními postavami.

Mads Mikkelsen jako Voller
Autor: Lucasfilm Mads Mikkelsen jako Voller

Kromě prvního pohledu na Indiana Jonese v podání letos už osmdesátiletého Harrisona Forda můžeme poprvé spatřit taky hlavního padoucha filmu, kterým bude Voller v podání dánského mistra hereckého řemesla Madse Mikkelsena (Casino Royale, Doctor Strange, Hannibal).

Půjde o nacistického vědce, jehož si Američané najali, aby jim pomohl vyhrát závod k měsíci s Rusy. Správně přitom tušíte inspiraci skutečnou historickou postavou, jíž byl raketový inženýr Wernher von Braun. „Jde o muže, který by rád napravil některé chyby minulosti. Existuje něco, co by mohlo ze světa udělat daleko lepší místo. On se k tomu chce dostat, ale stejný cíl má taky Indiana Jones. A máme zápletku,“ vysvětlil Mikkelsen.

Phoebe Waller-Bridge jako Helene
Autor: Lucasfilm Phoebe Waller-Bridge jako Helene

Jádro příběhu se bude odehrávat v roce 1969, ale ve flashbacku se podíváme taky do čtyřicátých let, kdy Indy bojoval právě s nácky. Harrisona Forda v těchto scénách uvidíme digitálně omlazeného a slavný herec tvrdí, že se u toho (díky vylepšené technologii) rozhodně nebude nikdo křenit.

Indy v novém filmu dostane parťačku, jíž bude jeho kmotřenka Helene, kterou ztvární Phoebe Waller-Bridge. Ta se proslavila jako tvůrkyně a představitelka hlavní role seriálu Potvora, ale jako scenáristka pracovala třeba i na bondovce Není čas zemřít. „Je velkou záhadou i zázrakem filmu,“ řekla o své roli a zároveň si pochválila novou hereckou výzvu. „Když máte scénu, kde musíte zezadu naskočit na auto, tak se z toho herecky nevylžete. Musíte to prostě udělat.“ 

Boyd Holbrook jako Klaber
Autor: Lucasfilm Boyd Holbrook jako Klaber

Kromě ústřední trojice ve filmu uvidíme ještě Antonia Banderase, Tobyho Jonese, Boyda Holbrooka (ten si zahraje Vollerovu pravou ruku, dalšího nacistu Klabera) nebo Johna Rhyse-Daviese, jenž se po dlouhých 34 letech vrátí jako Salah.

Zdroj: Empire

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!