Režisér Indiana Jonese 5 zuří. Co mu provedli internetoví trollové a co jim vzkázal?

Nový Indiana Jones půjde do kin až za půl roku, už nyní je však kolem něj dost živo. A ne jen v pozitivním a poklidném směru.
Omlazený Harrison Ford v pátem dílu série Indiana Jones
Omlazený Harrison Ford v pátem dílu série Indiana Jones
Lucasfilm

reklama

Pátý Indiana Jones dostal nedávno parádní první trailer, který ukázal, jak bude vypadat poslední díl s Harrisonem Fordem v roli neohroženého archeologa. Víme, že se bude odehrávat na konci šedesátých let, ale podíváme se taky zpět do doby druhé světové války, jelikož Indy bude opět bojovat s nacisty, respektive neonacisty.

Děj filmu, jehož hlavním záporákem bude Jurgen Voller v podání Madse Mikkelsena, je však stále zahalen tajemstvím. Toho zneužívají on-line trollové vymýšlející různé zlomyslné teorie. Vymysleli si například, že už proběhla první zkušební projekce a reakce na ni byly negativní – což se nestalo. A nyní začali tvrdit, že se film chystá vymazat Indianu z historie.

Film má podle nich vyprávět o cestování časem, což lze údajně vyčíst i z jeho oficiálního názvu Indiana Jones a Volání osudu (Indiana Jones and the Dial of Destiny). Tvrdí, že následkem hrátek s časem bude vytvoření nové reality bez Indyho. Nahradit ho má prý jeho kmotřenka Helena (Phoebe Waller-Bridge), a závěr filmu má dokonce nabídnout průlet nejslavnějšími Indyho scénami, v nichž však uvidíme místo něj už zmíněnou Helenu.

Režisér a spoluscenárista filmu James Mangold (Logan, Le Mans 66, Wolverine) už spekulace vícekrát popřel, ale když se znovu a znovu vynořovaly, dost podrážděným způsobem vystoupil na Twitteru: „Ještě jednou. Nikdo nenahradí Indyho nebo nepřevezme jeho úlohu, nikdo nezdědí jeho klobouk ani nebude vymazán pomocí nějakého vynálezu. Nebylo tomu tak v žádném sestřihu ani verzi scénáře, ale trollové budou dál trollit, tím získávají kliky.“

Vše pak ještě rozvedl v další dvojici příspěvků: „Dokonce i slepá veverka dokáže občas najít ořech. Abyste mohli rozjet divoké teorie o filmové zápletce, stačí se jen podívat na fotky z placu nebo si přečíst rozhovory. Rozdíl mezi stupidnímu trolly a všemi ostatními je v tom, že oni se snaží vydělávat na vašem vztahu k filmům a různých kulturních válkách. Snaží se tlačit kontroverzní spekulace od různých ‚‘zdrojů a honit si tím kliky. Nechte to být. KONEC.“

Indiana Jones a volání osudu vstoupí do českých kin 29. června 2023. Ve zbylých rolích se v něm představí Antonio Banderas, Boyd Holbrook, Toby Jones nebo John Rhys-Davies.

Zdroj: Comic Book Movie

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!