Indický Forrest Gump vám vytře zrak. V traileru dělá všechno, co v originále, ale přesto jinak

Indická adaptace musela umístit svého hrdinu do podstatně jiných reálií.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Forrest Gump se dočkal indické předělávky
Paramount Pictures

reklama

Indie má svého Forrest Gumpa. Jmenuje se však Laal Singh Chaddha a místo Toma Hankse ho ztvárňuje Aamir Khan (Dangal, P.K.) momentálně zřejmě největší herecká hvězda Bollywoodu. Adaptace se snaží být v jednotlivých scénách blízká americkému originálu z roku 1994, ale přizpůsobuje je indické historii a reáliím.

Scénář dostal na starost věhlasný Eric Roth, který má doma Oscara právě za původního Forresta Gumpa, ale je podepsaný i pod filmy Mnichov, Podivuhodný příběh Benjamina Buttona, Zrodila se hvězda nebo pod nejnovější adaptací Duny. Příběh Laala adaptoval opravdu šikovně.

Forrest Gump se dočkal indické předělávky
Autor: Paramount Pictures Forrest Gump se dočkal indické předělávky

Místo na autobusové zastávce tak Laal vzpomíná v typickém indickém vlaku. V dětství musí mít sice výztuhy nohou, ale nakonec se z něho stane běžecký šampion a na škole se seznámí se svou životní láskou Jenny...ehm... tedy Rupou (Kareena Kapoor Khan). 

Válku ve Vietnamu vystřídala v Kárgilská válka, místo na krevetách zbohatne na prodeji spodního prádla a slavnou bonboniéru nahradila golgappa – oblíbený indický křupavý smažený snack, který mívá různou náplň, takže člověk taky nikdy neví, co ochutná.

Laal Singh Chaddha
Autor: Paramount Pictures Laal Singh Chaddha

Film vstoupil do indických a vybraných světových kin 11. srpna a až čas ukáže, zda dokáže být stejně úspěšný a trvanlivý jako jeho předobraz.

Co říkáte na trailer?

Zdroj: Indie Wire

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!