Iron Man v Black Widow: Scenárista filmu odhalil, jak to ve skutečnosti bylo s návratem Tonyho Starka

Údajné setkání Tonyho Starka a Natashy Romanoff ve filmu Black Widow bylo konečně vysvětleno.
Iron Man a Black Widow
Iron Man a Black Widow
Marvel Studios

reklama

Pár měsíců předtím, než měl film Black Widow (původně) zamířit do kin, oběhla svět zpráva, že by se v něm měl nečekaně objevit Robert Downey Jr. jako Tony Stark, neboli Iron Man. Příběh se totiž odehrává po událostech třetího Kapitána Ameriky, kdy jsou Avengers sice rozhádaní a oslabení, ale Tony Stark je stále naživu. Sám herec na dotěrné otázky novinářů navíc tajemně mlžil.

Nakonec se ukázalo, že cestu Black Widow ve filmu nezkřížil nikdo z jejího superhrdinského týmu a ona tak konečně dostala prostor zazářit, společně s její adoptivní sestrou Yelenou a hodně podivnou náhradní rodinkou.

Scenárista filmu Eric Pearson nyní v podcastu Phase Zero prozradil, že se Robert Downey Jr. původně mohl ve filmu objevit, i když ne tak, jak si to lidé asi představovali: "Jedna z verzí scénáře, ještě předtím, než jsem všechno přepisal, počítala s tím, že bude do filmu vložena scéna z Občanské války, v níž spolu mluví Natasha a Tony a ona mu řekne - Já nejsem ta, kdo by si měl krýt záda."

Pearson si vzpomněl, jak zareagoval, když se k němu poprvé dostala zpráva, že by se měl Iron Man objevit v Black Widow. "Nechápal jsem, kde se to vzalo, protože jsem měl před sebou aktuální scénář, ve kterém Tony Stark opravdu nebyl. Pak mě napadlo, že se třeba někdo mohl dostat ke starší verzi scénáře."

Jak ale padlo výše, ani ve starším scénáři nebyla žádná nová scéna, kvůli níž by Robert Downey Jr. musel na plac. Je tedy nejpravděpodobnější, že si jeho cameo v Black Widow prostě někdo vymyslel. Nebylo by to ani zdaleka poprvé, že?

Na scénu ze třetího Kapitána Ameriky, která se měla zrecyklovat, se každopádně můžete podívat výše.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!