Ital žije jako hobit z Pána prstenů. Co udělal s Prstenem moci a co teprve chystá?

Italský cukrář se rozhodl žit jako hobit - a to se vším všudy!
Pán prstenů
Pán prstenů
Warner Bros.

reklama

„Uvědomil jsem si, že knihy a filmy už nestačí uspokojit mou vášeň pro žánr fantasy a zvášť Pána prstenů,“ vysvětlil sedmatřicetiletý Nicolas Gentile, proč se rozhodl opustil svět zákusků, zmrzlin a dortů a místo toho začal se svou ženou budovat vlastní verzi poklidné hobití země zvané Kraj.

Nedaleko italského města Chieti spolu koupili dva hektary pozemků, na kterých už vyrostl první hobití dům, ve kterém žijí svůj skromný hobití život – k němu patří nezbytné kostýmy, ale i pohostinost v podobě častých posezení s dalšími přiznivci fantasy života.

S přáteli už stihl na konci srpna podniknout dobrodružnou cestu na sopku Vesuv, aby do ní symbolicky vhodili Prsten moci. Ušli přes 200 kilometrů, samozřejmě v rolích a kostýmech jednotlivých členů Společenstva prstenu.

Na pozemku by měl vyrůst celý statek ve stylu Hobitína, na které teď vybírá peníze na internetu. Budoucí návštěvníci by se v něm měli přenést do nejmalebnější části Středozemě, i když kvůli autorským právům se vesnička bude jmenovat Contea Gentile.

S příbuznými, kteří jsou farmáři, už jsme vlastně svým způsobem v Kraji žili. Každý den jsme pracovali v souladu s přírodou a pak i podobně oslavovali,“ vysvětlil Gentile pro deník Guardian. Vnímá i všudypřítomné paralely s hrozivým Sauronem – znečišťování planety, klimatické krize a odklonu od skromného lokálního života.

Malý český Hobitín už vytvořili i dva fanoušci v Orlických horách a zajímavou upoutávkou slíbili, že v něm natočí i vlastní film Stíny Kraje.

Dokázali byste žít jako hobiti?

reklama

reklama