J. K. Rowlingová konečně prozradila, co věděl Alan Rickman o Snapeovi dlouho před ostatními

Dávné tajemství je venku.
snape lilly 4
snape lilly 4
Warner Bros.

reklama

ČLÁNEK SAMOZŘEJMĚ OBSAHUJE SPOILERY.

Mnoho filmových fanoušků si asi pamatuje prohlášení Alana Rickmana, že definitivně přijal roli Severuse Snapea až po setkání s J. K. Rowlingovou. Autorka Harryho Pottera mu v době, kdyby byla na pultech teprve třetí kniha ze série, prozradila jakýsi detail o Snapeově postavě. A kdekdo se dlouhé roky snažil zjistit, o co přesně šlo.

Alan Rickman role

VIDEO: Od Grubera ke Snapeovi: 5 nejlepších rolí Alana Rickmana

Vytoužené objasnění ale přichází až nyní, několik dní po Rickmanově smrti. Rowlingová na Twitteru vyjádřila soustrast jeho rodině, načež odpověděla na dotaz, který se opět vracel k dávnému tajemství. Co přesně napsala? Její reakce zní: "Kdysi jsem Alanovi řekla, co se skrývá za slovem 'navždy'." Mnoho let dopředu mu tedy prozradila, že Snape miluje Lilly Potterovou, a právě proto má s Harrym tak komplikovaný vztah.

Fantastická zvířata a kde je najít (2016)

ČESKÝ TRAILER: Vraťte se v novém filmu podle J. K. Rowlingové do světa Harryho Pottera!

Střežit tohle tajemství určitě nebyla legrace. Rickman to ale samozřejmě zvládl a i díky tomu jsme dostali působivé knižní a posléze filmové odhalení. Britský bard se tak na svoji velkou scénu chystal nějakých 12 let. A pokud si teď rádi připomenete, že ji bezezbytku prodal, stačí kliknout na tlačítko přehrát.


Jo a mimochodem... gratulace všem, kterým se u té scény daří nebrečet!

reklama

reklama