Jak se povedla Kráska a zvíře s Emmou Watson? Přečtěte si první reakce českých diváků!

Hermiona se vrací do kin.
Kráska a zvíře
Kráska a zvíře
The Walt Disney Company

reklama

Emmu Watson znáte jako Hermionu z Harryho Pottera, ten ale skončil v roce 2011 a od té doby se Emma velkým filmům vyhýbala. Ano, výjimkou je Noema, to ale nebyl úplně klasický blockbuster. Kráska a zvíře se tak dá považovat za malý hollywoodský comeback, v němž se "Hermiona" opět snaží zaujmout celou rodinu. Jak se jí to podařilo? Tady máte hrstku diváckých dojmů, které film docela chválí, zároveň ale vyzývají k opatrnosti.

Karel Ryška / Prima COOL

Předloňská Popelka byla vynikající a loňská Kniha džunglí se taky povedla. S Kráskou a zvířetem je to ale složitější, tentokrát se totiž u Disneyho krapet zakoplo. V jádru vás samozřejmě čeká milá a hezky natočená pohádka, která neublíží mladším ani starším ročníkům. Pokud se ale nad filmem zamyslíte, dostanete zkratkovitou báchorku se slabšími postavami, která slavný příběh tak úplně nevytěžila. Místo budování vztahu Krásky a zvířete tu „žere čas“ hlavně zpívající nábytek. Celá ústřední kletba by si zasloužila mnohem lepší dovysvětlení. A když je nejlepší postavou záporák Gaston, který umí vyděsit i skvěle pobavit, není to pro kladné hrdiny vůbec dobrá vizitka. Zkrátka to chtělo (podobně jako u Popelky) víc jednoduché zábavy a větší jiskření mezi ústředním párem. Takhle je z Krásky a zvířete jen (lehce křečovitý) průměr, na který se sice hezky kouká, ale o moc víc si toho z něj neodnesete.

Hodnocení: 6/10

Martin Svoboda / Aktuálně.cz

Dvouhodinový disneyovský fetiš, jenž chce uspokojit diváka hlavně převedením notoricky známých obrazů do hrané a velkolepé podoby (zajímavé je už, že výprava hraného filmu je paradoxně větší než kresleného – produkce byla schopna zaplnit obraz víc fyzicky, než byli animátoři schopní nakreslit). Podobné fetiše mám rád, ale na rozdíl od Singerova Superman se vrací nebo Jacksonova King Konga, kde se tvůrci ukájeli vlastními fantaziemi a plnili si dětské sny, tenhle nejde od srdce. Je totiž jen naplněním objednávky, a je to vidět. V důsledku toho je těžší Krásce a zvířeti propadnout. Jinak ale rozhodně jde o velký a poctivý film, který rád připomíná divákovi, jak dobře utratil své vstupné a jak hodně podívané za něj získal.

Hodnocení: 6/10

Pavel Sladký / Český rozhlas

„Too big to fail“ je asi hlavně to, co pro mě definuje novou Krásku a zvíře. Zvlášť v IMAXu se totiž nová hraná disneyovka mění v něco, čemuž prostě chtě nechtě podlehnete. Možná, že mě ta všudypřítomná „dokonalost“ začne při druhém zhlédnutí iritovat. Anebo začnu nenávidět Disneyho, jak bezpečně vysoustružené výrobky do kin posílá. Teď se vlastně pořád jen přiblble usmívám, protože jsem se těch 130 minut konstantně bavil, a opět jsem Disneymu sednul na lep. Velkorysá digitální výprava a sympatický casting dělají své, a kdybych nebyl na dabingu (bohužel i písní), byl bych možná ještě nadšenější. Ano, jsem ze sebe sám zmatený. Běžte na to.

Hodnocení: 8/10

Vyrazíte na Krásku a zvíře do kina, nebo ne? Dejte vědět v diskuzi!

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!