Jak se povedly nové Želvy Ninja? Přečtěte si první reakce českých diváků!

Má cenu jít na představovačku Rocksteadyho, Bebopa a Kranga?
zelvy ninja 22
zelvy ninja 22
Paramount Pictures

reklama

Želvy Ninja se předloni vrátily do kin a vydělaly skoro půl miliardy dolarů, čímž si zajistily další díl. Ten má premiéru nyní, a jak jste možná zaznamenali, americkým recenzentům se moc nelíbil. Na druhé Želváky se snesla vlna kritiky, že jsou prý jen bezduchými omalovánkami, z nichž každého nad 15 let rozbolí hlava. Pojďme si tedy dát pár domácích reakcí, ať víte, jestli byste měli vyrazit do kina, nebo ne.

Matěj Svoboda / MovieZone.cz

Minule to vydělalo, tak proč na tom něco měnit? Počítám, že přesně s tímhle přístupem vznikala dvojka a její režisér dostal instrukce ve stylu „udělej to, co minule, jenom tam dej všeho víc“ a přesně se toho držel. Želvy Ninja 2 jsou trikově bezproblémová podívaná, ale od první minuty je jasné, že se zaměřuje hlavně na mladší fanoušky. A pro dvanáctileté kluky to může být nejlepší film jejich života. Permanentně se tu něco děje, želváci buď jezdí na skateboardech v kanálech, rozbíjejí tlamy protivníkům, nebo dělají jiné voloviny. Nikdo se tu nezabývá tím, že to vlastně nedává moc smysl a že když si hrdinové déle jak dvě minuty povídají, začne to být fakt peklo. Naštěstí je tu pořád víc scén s povedenou dvojkou Rocksteadym a Bebopem, šaškování s tankem v Brazílii, stavění Technodromu nebo slušně natočených bitek s Krangem. Takže pokud máte těsně před pubertou nebo máte pocit, že jsou pro vás Transformers moc složitý akčňák, Želvy Ninja 2 vás nezklamou. Dostanete přesně to, co čekáte.

Hodnocení: 6/10

Petr Slavík / FandímeFilmu.cz

Druhé Želvy Ninja začínají docela slibně. Želváci se prezentují jako parta pubertálních bratří, kteří se navzájem špičkují se stejnou chutí, s jakou vyrážejí do akce proti zlým hochům, a první honička není vůbec špatná. Pak se ale vše změní v rychlou změť barev. Ve filmu je strašně moc postav (šest různých záporáků!), přičemž žádná z nich nemá skutečnou motivaci, a když už, tak opravdu hodně zkratkovitou. Věci se neustále dějí, ale dějí se jedna přes druhou, bez nějakého opravdového důvodu, jednoduše proto, aby želváci mohli dělat něco nového. Příběh o tom, jak se želví bratři rozkmotří a opět se musí dát dohromady, už je ohraný a akce sice neurazí, ale ani v hlavě příliš neutkví. Dohromady si dokážu představit, že celková rozmanitost, množství hračiček a neurvalí želváci potěší náctileté kluky, na které film cílí. Většinu těch starších však samotná nostalgie asi příliš nevytrhne. Je to o nezanedbatelný chlup lepší než jednička, ale zázraky se stále nekonají.

Hodnocení: 5/10

Vyrazíte na Želvy Ninja 2, nebo ne? Dejte vědět v diskuzi!

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!