Jaký je skutečný původ Rey ze Star Wars? Internetem se šíří zajímavá teorie...

Dejte si facku, jestli vás to ještě nenapadlo.
Rey Skywalkerová? A co takhle Rey Kenobiová?
Rey Skywalkerová? A co takhle Rey Kenobiová?

reklama

Snad už ani nemusíme varovat, že následující text bude plný spoilerů, protože kdo ještě neviděl nové Star Wars, tak k tomu musí mít nějaký opravdu šílený důvod. A kdo už je viděl, musel si určitě položit otázku po původu hlavní hrdinky Rey (Daisy Ridley). Tahle osiřelá sběratelka harampádí z planety Jakku totiž v průběhu filmu prokáže nečekané schopnosti a spojení se Sílou. Je tedy více než jasné, že se v dalších dílech dozvíme, jaká midichloriany nasycená krev jí koluje v žilách.

Jako první se nabízí varianta, že je Rey dcerou Luka Skywalkera. Zavolá si ji jeho meč a i vyústění filmu by se dalo pochopit jako návrat k otci i s předáním ztraceného rodového pokladu. To by mohl popírat třeba rozhovor na palubě Millenium Falcon, v němž se Rey podivuje, že Luke Skywalker není jen smyšlenou legendou. Je možné, že sám Luke svou identitu před dcerou tajil, aby ji ochránil, nebo byla od útlého dětství u opatrovníků, ale třeba je všechno úplně jinak... 

Novou trilogii totiž má na starost režisér J.J.Abrams, který má v oblibě hrátky s diváky a zašmodrchávání příběhů - stačí si vzpomenout na jeho seriály Ztraceni nebo Alias. Takže ta nejjasnější možnost nemusí být tou nejpravděpodobnější. A proto se množí domněnky, že Abrams bude chtít překvapit a přesune pozornost pryč od rodu Skywalkerů. 

Spousta věcí totiž nahrává tomu, že je Rey vnučkou jiné slavné ústřední postavy celé ságy - Obi-Wana Kenobiho. Muže, který učil používat Sílu jak Anakina Skywalkera, tak jeho syna Luka. Stejně jako Obi-Wan totiž mluví Rey britským přizvukem, žila dlouho osamělá v poušti, zavrtává se s oblibou do mysli stormtrooperů nebo ráda potají šmejdí imperiálními základnami. Taky kostýmem i chováním se "starému Benovi" dost podobá.

V ději aktuální epizody je Rey devatenáct let, což přesně sedí, aby jeden z jejích rodičů byl výsledkem Obi-Wanových milostných choutek, když se schovával před Impériem. Ostatně hodně se mluví o vlastním Obi-Wanově filmu, který by se věnoval právě událostem mezi třetí a čtvrtou epizodou, když galaxii začal terorizovat Darth Vader. Právě tam bychom se mohli dozvědět, které krásce Obi-Wan ošálil smysly a započal tak novou pokrevní linii, jež vedla až na planetu Jakku.

Jak se vám zamlouvá jméno Rey Kenobi?

reklama

reklama