Režisér Avatara má s Avengers a dalšími komiksovkami úplně jiný problém než všichni ostatní

Hollywoodská legenda promluvila o problému, který má s komiksovými filmy. A rozhodně byste ho neuhodli.
James Cameron vs. komiksové filmy
James Cameron vs. komiksové filmy
AMC / Marvel Studios

reklama

Jamese Camerona není třeba představovat. Jde o jednoho z největších hitmakerů a inovátorů v Hollywoodu, který má na triku filmy jako Avatar, Terminátor nebo Titanic. Točit filmy pro masy mu rozhodně není cizí, přesto má problém se současnými komiksovými blockbustery.

V rozhovoru pro New York Times si posteskl: „Když sleduji ty velké spektakulární filmy – myslím tím ty od Marvelu a DC – nezáleží na tom, jak staří jsou jejich hrdinové, vždycky se chovají, jako by byli na vejšce. Mají nějaké vztahy, ale ve skutečnosti vlastně úplně ne.“

Jako by podle něj měli komiksoví hrdinové zakázáno dospět. „Nikdy kvůli vlastním dětem nepověsí kostým na hřebík. Přitom jde o věc, která nás ukotví a dává nám sílu, lásku i smysl života. Jenže tyhle postavy to nezažívají. Takhle by se podle mě filmy dělat neměly.“ Jistě tím naráží i na své chystané pokračování Avatara, v jehož traileru je hlavním tématem právě rodina.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

První český trailer filmu Ant-Man a Wasp: Quantumania

Obecně má Cameron jistě pravdu. Superhrdinské komiksy odrážejí pubertální fantazie, a proto se to v nich jen hemží přerostlými dětmi, jakými jsou třeba Tony Stark, Bruce Banner, Thor Odinson nebo Peter Quill.

Na druhou stranu mnoho z nich se postupem času proměnilo v zodpovědnější a někdy i rodičovské figury. A navíc se sluší zmínit seriály Hawkeye nebo WandaVision, ale i filmy s Ant-Manem nebo Avengers: Endgame, kde své zmoudření proslulým způsobem ukázal i Tony Stark. Nakonec to tedy s Cameronovou kritikou možná nebude tak horké?

Zdroj: The Playlist

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!