Režisér Strážců Galaxie 3 konečně oznámil, co bude režírovat příště. Půjde o gigantickou komiksovou podívanou

James Gunn brzy uzavře trilogii se Strážci Galaxie... a vrhne se na ještě větší filmový projekt.
Strážci Galaxie
Strážci Galaxie
Marvel Studios

reklama

Jamese Gunna snad nemusíme představovat. Úspěšný tvůrce, kterého proslavila především série Strážci Galaxie, nedávno spolu s producentem Peterem Safranem převzal filmové univerzum DC, které kompletně zrestartuje. Prvním filmem bude Superman: Legacy s novým a mladším představitelem hlavní role, k němuž Gunn napsal scénář. A teď v dost osobním tweetu oznámil, že ho bude i režírovat.

„Ano, budu režírovat film Superman: Legacy, který půjde do kin 11. července 2025. Můj bratr Matt mi řekl, že když viděl datum premiéry, rozbrečel se. Zeptal jsem se ho proč. Odpověděl, že to je přece den tátových narozenin,“ napsal Gunn.

V následujících příspěvcích vysvětlil svůj srdečný vztah s otcem, o něhož před třemi lety přišel. Když byl mladý, otec mu prý moc nerozuměl, ale přesto ho podporoval v jeho lásce ke komiksům a filmům. Dnes by prý Supermana nedělal, nebýt právě jeho otce.

Popsal taky svou cestu k Supermanovi, který mu byl prý nabídnut už před lety, ale tehdy odmítl, protože neviděl dostatečně jedinečný, unikátní i zábavný způsob, jak ho uchopit. Když se kruh uzavřel a on seděl nad scénářem, nebyl si jistý, zda ho chce režírovat a strávit tak s filmem více než dva roky – obzvlášť, když jde o tak obří záležitost. Nakonec se mu vše rozleželo. „Abych to zkrátil. Miluju ten scénář a jsem ohromně nadšený, že se vydáváme na tuhle pouť,“ uzavřel.

Komiksoví fanoušci se mezitím nemůžou shodnout, zda je Gunn na režisérské pozici tou pravou volbou. Mnoho z nich ho vidí jako ověřenou záruku kvality, jiní by upřednostnili nový svěží přístup a dali Gunnovi více prostoru, aby se věnoval přípravě dalších chystaných DCU filmů a seriálů.

Co se týče příběhu, měl by se točit okolo mladého Supermana řešícího své kořeny – jak ty z Kryptonu, tak ty pozemské reprezentované rodinou v městečku Smallville. Představitel Clarka Kenta dosud nebyl oznámen, ale hlavním kandidátem na roli má údajně být pětadvacetiletý Jacob Elordi známý především ze seriálu Euforie.

Zdroj: Comic Book Movie

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!