Je nový film ze světa Harryho Pottera super, nebo ne? Víme, co říkají první reakce!

Další fantastická fantasy?
Fantastická zvířata a kde je najít
Fantastická zvířata a kde je najít
Warner Bros.

reklama

Už ve čtvrtek se společně s magizoologem Mlokem Scamanderem vydáme do kouzelnického New Yorku. Hlavní hrdina nového filmu, jenž se odehrává ve světě Harryho Pottera, tam bude v roce 1926 nahánět magická zvířata, která uprchnou z jeho kufříku. Že to nezní jako nějak zásadní dobrodružství? To máte pravdu. První Fantastická zvířata ale slouží "jen" jako rozjezd pětidílné filmové série, v níž se objeví i Albus Brumbál nebo slavný černokněžník Gellert Grindelwald.

Správně tušíte, že na úspěchu a kvalitách prvního filmu visí osud všech čtyř pokračování. Určitě vás tedy potěší, že Fantastická zvířata viděli první recenzenti a jsou s nimi bez výjimky spokojeni. Všech 24 recenzí, které sesbíral server Rotten Tomatoes, zvedá palec nahoru. Průměrné hodnocení filmu je přitom 7,3/10, což je na první vlnu ohlasů skvělý výsledek.

Co jsme se dozvěděli konkrétního? Fantastická zvířata, jež mimochodem napsala samotná J. K. Rowlingová, jsou další povedenou fantasy. Kritici docela chválí herce i budování zámořského kouzelnického světa, výtky naopak směřují k tomu, že opravdu dorazila jen první kapitola příběhu, která se až příliš věnuje lákání na budoucí události. Samotné dění se Scamanderem a titulními monstry tím podle všeho trochu trpí. Jelikož má ale film hlavně oživit celou značku a nalákat na další díly, studiu Warner Bros. takový výsledek zřejmě stačí.

Vyrazíte na Fantastická zvířata do kina? Anebo vás potterovský film bez Harryho Pottera vůbec nezajímá? Dejte vědět v diskuzi, tady se rozhodně hraje o co největší divácký záběr!

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!