Je Rychle a zběsile 8 nejlepší díl série?! Přečtěte si první reakce českých diváků!

Vin Diesel, Jason Statham a Rock jsou zpátky!
Rychle a zběsile 8
Rychle a zběsile 8
Universal pictures

reklama

I když mělo být Rychle a zběsile 7 velkou "poslední jízdou", hollywoodská realita je prostě jiná. Dokud diváci chodí do kin, točí se další a další pokračování, v případě Rychle a zběsile 8 to ale kupodivu není na škodu. Pročpak? No protože to je pecka, tady máte vysvětlení proč!

Karel Ryška / Prima COOL

Poosmé a... možná nejlépe? Nejnovější Rychle a zběsile je stejně dobré (možná i o ždibíček lepší) než ultimátní pětka, protože režisér F. Gary Gray přesně pochopil silné stránky téhle série. Místo debatování o rodině se prostě jen střílí, jezdí a odpaluje, takže se osmý díl rychle mění v obrovský blockbusterový nářez. Ano, pořád je to stejně tupé a nedomyšlené jako minule, takže se hledači filmových chyb upíší k smrti. Pokud se ale zaměříte jen na akci, hláškování a cool hrdiny (Statham vládne!), dostanete parádní letní oddechovku, která seká jednu monstrózně libovou scénu vedle druhé!

Hodnocení: 8/10

Petr Cífka / Prima COOL

Že by nejlepší díl série? Dost možná! Rozhodně obsahuje její asi nejlepší scénu a kupodivu se neodehrává v autě a není s Vinem Dieselem ani s The Rockem – ale s Jasonem Stathamem, který je tu prostě boží! Jeho finální eskapáda je roztomilou tečkou za poctivou popcornovou jízdou, která se naštěstí netočí jen v kruhu a nebulí nad rozpadlou rodinou, ale servíruje docela svěží podrazáckou story se silnými padouchy. Návrat starých známých potěší, ještě víc ale perfektní blockbusterové řemeslo, které se sice opírá o intelektuálně zvrácený scénář (kam se hrabou bondovky!), fungují v něm ale hlášky, postavy, vtípky i velkoryse koncipované akční scény. Poctivý letní výplach!

Hodnocení: 8/10

František Fuka / FFFilm

I když jsem si myslel, že to není možné, osmý díl Rychle a zběsile je ale ještě debilnější než sedmý a místy jde o velmi vtipnou (záměrnou) parodii na akční žánr. Akční scény jsou fantastické (ve vícero smyslech toho slova), hrdinové jsou většinou charismatičtí, nechybí několik šokujících odhalení (tak šokujících, že jsem je ne vždy pochopil), a bylo by to celé úplně super, kdyby se vyházely ty pokusy o psychologii a filozofování a mělo to 100 minut místo 134 minut.

Hodnocení: 8/10

Vyrazíte na Rychle a zběsile 8 do kina, nebo ne? Dejte vědět v diskuzi!

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!