Jim Carrey vs. Avengers: Slavný komik má hrát důležitého marveláckého padoucha

Postaví se Jim Carrey v podobě obskurního, leč geniálního záporáka hvězdnému týmu Avengers? Odpověď na překvapivou otázku se možná dozvíme už brzy.
Jim Carrey se časem možná postaví i týmu Avengers
Jim Carrey se časem možná postaví i týmu Avengers
Marvel Studios / Warner Bros.

reklama

Komiksové stáji Marvel se možná podařil další výrazný úlovek do našlapaného panteonu filmových hvězd. Slavný komik Jim Carrey, držitel dvou Zlatých glóbů za filmy Muž na Měsíci a Truman Show, jenž se v posledních letech objevil v chváleném seriálu K smíchu či videoherním Ježku Sonicovi, by si totiž mohl střihnout roli výrazného záporáka.

Řeč je o padouchovi jménem MODOK, někdy psaného jako M.O.D.O.K. Jedná se o akronym z anglických slov „Mental/Mobile/Mechanized Organism Designed Only for Killing“, tedy mentální/mobilní/mechanizovaný organismus navržený pouze k zabíjení. Toto stvoření vzniklo zmutováním George Tarletona, zaměstnance organizace A.I.M. specializující se na výrobu zbraní. Mutace způsobila, že se Tarletonova hlava extrémně zvětšila – čímž MODOK sice získal obří inteligenci a psionické schopnosti, pohybovat se však mohl jen díky létajícímu křeslu. 

MODOK by si údajně mohl odbýt premiéru už v seriálu She-Hulk, plánovaném na rok 2022, načež by jeho záporácká cesta pokračovala napříč dalšími filmy a seriály. Víc detailů se zatím neví. Teoreticky by však mohl být součástí čtvrté sólovky Kapitána Ameriky, jelikož se v komiksech často pere právě s ním, nebo se alespoň mihnout v Avengers 5.

Všechny tyto informace však zatím berme s velkým nadhledem – objevily se totiž v jednom vláknu na diskuzní síti Reddit, kde uživatelé sice vycházejí z věrohodných zdrojů a často se jejich informace potvrdí, oficiálního potvrzení ze stranu Marvelu jsme se však zatím nedočkali. Představa populárního komika s gumovým obličejem v takto bizarní roli nicméně zní nadmíru lákavě!

reklama

reklama