5 nejzábavnějších filmů Jima Carreyho: Od Ace Ventury k Masce

Které komedie se slavným „gumákem“ se povedly nejvíc?
Ace Ventura: Zvířecí detektiv
Ace Ventura: Zvířecí detektiv
Warner Bros.

reklama

V sobotu večer to na COOLu rozjede legendární Ace Ventura. Vzpomněli jsme si proto na pětici nejzábavnějších filmů Jima Carreyho, které dost možná znáte nazpaměť.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Ace Ventura: Zvířecí detektiv - upoutávka

5) Ace Ventura: Zvířecí detektiv

Na pátém místě úřaduje žoviální detektiv, v jehož hledáčku jsou domácí mazlíčkové. Dost možná Carreyho nejpřístupnější komedie – kdo by totiž neměl rád detektivky & zvířátka – je sice asi nejinfantilnější biják z finální pětice, jak už to ale bývá, hranice mezi genialitou a šílenstvím občas bývá velmi, velmi tenká.

Ace Ventura: Zvířecí detektiv
Autor: Warner Bros. Ace Ventura: Zvířecí detektiv

4) Božský Bruce

Velmi populární – snad kvůli svému pozdějšímu zařazení do Carreyho filmografie – je rovněž Božský Bruce. Film, jenž z Morgana Freemana navždy udělal tvář Boha, je už o něco přemýšlivější, bohužel na něj volně navazuje bizarní Božský Evan, což dojem zpětně trochu snižuje. Pro mnohé příliš věřící či příliš málo věřící pak bude celá premisa tak či onak naštvávací.

Božský Bruce
Autor: Universal pictures Božský Bruce

3) Lhář, lhář

Netradiční premisu má rovněž Lhář, lhář, v němž se Carrey jako úspěšný advokát (!) stane obětí přání svého syna – totiž že nesmí po jeden celý den vůbec lhát. Biják navíc ukázal i Carreyho o fous dramatičtější roli a k tomu se jeho premisa ukázala být tak geniální, že si ji Carrey sám vykradl pro velmi podobný pozdější snímek Yes Man.

Lhář, lhář
Autor: Universal pictures Lhář, lhář

2) Maska

Naopak zcela bombastická je komedie Maska, jeden z nejúspěšnějších prvních filmů na superhrdinské motivy. Celá premisa zjevně stavěla na tehdejší popularitě Burtonova Batmana a dojmu, že superhrdinské filmy musejí být barevnější než festival v Riu. Po Carreyho průlomu v Ace Venturovi byla navíc Maska jeho skutečným prvním velkofilmem.

Maska
Autor: New Line Cinema Maska

1) Truman Show

První místo asi bude trochu kontroverzní. Jakkoliv je Truman Show filmem, u něhož se výborně zasmějete, občas se za to i stydíte, v jádru je tenhle biják dramatem jako bič. Jeho alegorie reality show i sledování navíc rok s rokem zraje jako dobré víno a skoro by se dalo říct, že Truman Show vystihuje ducha naší doby víc než většina jiných filmů. Hlavně se ale jedná o skvělou a patřičně dojemnou filmovou „zábavu“!

Truman Show
Autor: Paramount Pictures Truman Show

Ace Ventura: Zvířecí detektiv začíná na Prima COOL v sobotu ve 20:15.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!