J.J. Abrams konečně přiznal velkou chybu ve Star Wars: Síla se probouzí

Pokud vás zarážely díry ve scénáři jinak velice povedených nových Star Wars, pak nejste jediní. Režisér a spoluscénárista J.J. Abrams se teď za jednu z nich omluvil...
Rey a Leia - co všechno je spojuje?
Rey a Leia - co všechno je spojuje?

reklama

Všichni si tu scénu jistě pamatujete: rebelové se vracejí na základnu poté, co zničí obávanou základnu Hvězdovrah (Starkiller), ale někteří úspěch příliš neslaví, jelikož při plnění mise zemřel Han Solo, navíc rukou vlastního zbloudilého syna Kylo Rena. Když Leia vítá posádku Millenium Falcon, udělá něco hodně nečekaného. Místo aby objala zdrceného Hanova celoživotního parťáka a nejlepšího kamaráda Chewieho, sdílí svůj smutek s mladičkou Rey, kterou vidí poprvé v životě. Cože?!?

Podivný výjev teď J.J. Abrams vysvětlil v rozhovoru pro magazín Slashfilm:

"Asi to byla jedna z chyb, kterých jsem se dopustil. Bral jsem to tak, že Chewbacca se přes všechnu tu bolest soustředil na záchranu zraněného Finna, aby se dostal do správných rukou... Takže jsem Chewieho poslal pryč s Finnem a zaměřil se na Rey - aby Rey našla Leiu a Leia našla Rey. Myšlenka byla taková, že jsou obě plné Síly a nikdy se neviděly, ale znají se - Leia o ní slyšela daleko víc, než jsme mohly vidět na plátně a Rey samozřejmě znala Lein osud. Takže jejich první setkání bylo vlastně takové setkání i znovushledání; a zároveň sdílení jejich společné ztráty."

A potom přiznal, v čem se scéna nepovedla:

"Kdyby Chewbacca nebyl tam, kde byl, asi byste o tom tak nepřemýšleli. Ale protože ho Leia prostě minula, působilo to, jako by byl pro ní vzduch, což rozhodně nebyl záměr."

Co říkáte na Abramsovo vysvětlení a která další scéna z nových Star Wars si ho podle vás žádá ?

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!