Poznali byste ho? Johnny Depp se po dlouhé herecké pauze ukazuje v roli vášní zaslepeného krále

Jde o jeho první filmovou roli po třech letech a návrat po dlouhém soudu s bývalou manželkou Amber Heard.
Johnny Depp
Johnny Depp
profimedia.cz

reklama

Johnny Depp vyměnil soudní síň a koncertní pódia za filmový plac. Ujal se totiž jedné z hlavních rolí v historickém filmu Jeanne du Barry. Ztvární francouského krále Ludvíka XV., který proslul zejména jako neschopný vládce ovládaný svými milenkami.

Film vypráví o poslední z nich, věhlasné Madame du Barry, která se jako nemanželská dcera z chudé rodiny stala milenkou mnoha vlivných mužů. Takto se společenskými kruhy propracovala k tehdy už stárnoucímu králi, kterému učarovala a stála po jeho boku až do jeho smrti. U dvora však neměla zrovna na růžích ustláno...

První fotka ukazuje Deppa jako krále, jehož rozhled omezuje páska přes oči. Při natáčení využije svou plynulou francouzštinu, jedná se totiž o francouzský film pod taktovkou tamní oceňované režisérky a herečky Maïwenn (Polisse, Můj král). Ta se ujme i role zmíněné Madame du Barry. Mezi herci se objeví i legendární Pierre Richard, ale taky Louis Garrel či Noémie Lvovsky.

Natáčení historické romance začalo hned měsíc po skončení Deppova dlouhého soudu s bývalou manželkou Amber Heard. Štáb se pohybuje zejména v Paříži a okolí, včetně paláce ve Versailles. Depp si vybral snímek, který sice nebude bořit návštěvnost kin, ale má ty nejvyšší ambice ucházet se o filmové ceny, včetně těch na festivalu v Cannes.

Zdroj: Deadline

reklama

reklama