Joker 2 potvrzen. Jak se bude jmenovat a vrátí se Joaquin Phoenix?

Samostatné, pořádně temné a nečekaně úspěšné dobrodružství Jokera dostane pokračování. Vrátí se i původní tvůrčí tým?
Joaquin Phoenix jako Joker
Joaquin Phoenix jako Joker
Warner Bros.

reklama

Todd Phillips, režisér a spoluscenárista eRkového miliardového Jokera, potvrdil, že pracuje na pokračování. Do role slavného Batmanova protivníka se (po jistě dlouhých a složitých jednáních) nakonec vrátí Joaquin Phoenix, který si tak zopakuje kreaci, za niž dostal Oscara.

Režisér na svém instagramovém účtu ukázal titulní stranu scénáře, na němž stejně jako v případě prvního dílu pracuje se Scottem Silverem (Fighter, 8. míle). Je na ní pracovní název Joker: Folie à deux. Podtitul je odborným medicínským termínem, který označuje sdílenou psychózu dvou lidí – tedy když má dvojice (někdy i více) lidí stejnou či podobnou diagnózu, obvykle se jedná o členy jedné rodiny.

Přestože Phillips neprozradil nic ze zápletky, dá se z názvu odvodit, kam by se mohl příběh odvíjet. Podobně šílenou postavou, s níž má navíc Joker bohatou historii, je totiž Harley Quinn. Fanoušci jejího ztvárnění herečkou Margot Robbie by však měli brzdit. Joker totiž stojí samostatně mimo univerzum ostatních DC filmů, takže se Harley Quinn s nejvyšší pravděpodobností ujme jiná herečka. Zájem o roli určitě nebude malý.

Těšíte se na druhého Jokera?

Zdroj: The Playlist

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!