Jsou Piráti z Karibiku 5 nejlepší a nejvelkolepější díl série?! Přečtěte si první reakce českých diváků!

Jack Sparrow je zpátky! Měli byste vyrazit do kina?
Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta
Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta
The Walt Disney Company

reklama

Pátý díl Pirátů z Karibiku přichází dlouhých 6 let po čtyřce, která příliš chválená nebyla. Johnny Depp se opět vrací do role Jacka Sparrowa, jemuž jde tentokrát po krku nemrtvý kapitán Salazar, a řada lidí se bojí, že se neblíží tak dobrý film jako jednička. Američtí kritici ostatně tvrdí, že se pátí Piráti moc nepovedli. Domácí ohlasy jim ale víceméně oponují, a tady si některé z nich můžete přečíst!

Karel Ryška / Prima COOL

Jednička mě nikdy moc nebrala a další díly jsem protrpěl, takže jsem docela v šoku, že mě pátí Piráti náramně bavili. Salazarova pomsta je pro mě nejlepší díl série, protože je v něm tak akorát polootravného Jacka a kormidlo (doslova) přebírá Kaya Scodelario, která jako mladá astronomka pátrá po bájném Poseidonově trojzubci. Norští režiséři Joachim Rønning a Espen Sandberg do její výpravy nabalují solidní další postavy (hlavně kapitán Barbossa je vynikající), velkolepé akční scény a sem tam se objeví i dobrý vtip, což se přetavilo ve svižné popcornové dobrodružství, které vás potrápí jen v ukecaném úvodu. Jakmile se naskáče na lodě, mají Piráti všechno, co bych od velkolepé fantasy čekal. I když se tedy nejedná o žádnou revoluci, jako epickou letní oddechovku bych je rozhodně doporučil!

Hodnocení: 7/10

Petr Cífka / Prima COOL

Nechápu, co se na téhle povedené popcornovce kritikům z Británie a Ameriky tak nelíbí. Nejsem sice kdovíjaký ctitel pirátské série, o to víc jsem si ale užil, když se vymanila z nudných tlachů, přeplácanosti a už-většinou-trapných fórků Johnnyho Deppa a naservírovala opravdu velkolepou dobrodružnou fantasy. Pátí Piráti z Karibiku jsou druhým nejlepším dílem série po nepřekonatelné jedničce. Mladé herecké posily zvládají v klidu odtáhnout film na svých zádech a v lehkém tónu vás provést hromadou trikových orgií, fantasy propriet a náramných kulis i lokací. Díky rozpočtu, který budete na plátně cítit v každém momentu, a velkolepé hudbě působí noví Piráti jako nejvelkolepější filmová podívaná posledních měsíců. Takže bych je ordinoval povinně v kině.

Hodnocení: 7,5/10

Jan Škoda / Odvážné palce

Když hrdinové první půl hodinu tropí velkolepé skopičinky s uloupeným trezorem, říkáte si, zda náhodou nekoukáte na pirátské Rychle a zběsile, protože noví Piráti akci inscenují přesně tím nestoudným, přepáleným způsobem jako Truhla mrtvého muže. Jak ale monstrózní stopáž valí kupředu, vytrácí se počáteční energie a nastupuje vata. Všichni si furt něco vysvětlují! Nezaujalo mě moc ani milostné tokání mezi "novým Willem a novou Elizabeth" a poslední hodinu už jsem jen koukal na hodinky, kdy tohle generické dobrodružství skončí. Není to průser, jen mě to (kromě startu) ani chvilku nezajímalo. A teď prosím ten dokument z natáčení, které Johnny málem poslal ke dnu.

Hodnocení: 4/10

Pavel Dobrovský / Games.cz

Zase se odněkud někam pluje, hledá se artefakt, lodě se pronásledují a posádky dostávají do neveselých a místy i nápaditých situací, do kterých kecají zbytečné, ale dobře nalíčené vedlejší postavy. Občas úsměvný konverzační vtip. Šablonovitost zachována. Ti dva Norové od epické námořní nudy Kon-Tiki kormidlují děravou scenáristickou loď lépe, než by to zvládl unavený Verbinski (i když v soubojích to vrže) a Sparrowa je pro fanynky Deppa tak akorát. Mělo by ho být míň, třeba žádný. Geoffrey Rush strká do kapsy všechny, Bardem a mladá dvojice fungují, některé osudy se uzavírají a nikdo neprochází mainstreamově nepřijatelným vývojem. Prostě kvalitně odvedená pohádka vysoustružená podle příručky "Jak dělat filmy u Disneyho", ale odsýpá to a má to energii.

Hodnocení: 7/10

Vyrazíte na Piráty z Karibiku 5 do kina, nebo ne? Dejte vědět v diskuzi!

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!