Jsou Strážci Galaxie 2 nejlepším komiksem? Známe první reakce českých diváků!

Možná nejočekávanější comicsové dobrodružství tohoto roku se předvedlo českým divákům. Potěšilo, nebo zklamalo?
Baby Groot přichází!
Baby Groot přichází!

reklama

Karel Ryška (Prima COOL)

Dvojka Strážců Galaxie je... zhruba stejně dobrá jako jednička. James Gunn ještě víc utíká od důrazu na akci, takže se moc netěšte na sérii vymazlených bitek. Pokud vás ale berou spíš osobní trable samotných Strážců, dostanete všechno, po čem jste toužili, a ještě mnohem víc. Ano, místo velké akční jízdy vás čeká především jízda emocionální. Dialogy jsou tedy důležitější než exploze a často dostáváte "blockbuster naruby", protože vyhlížíte spíš důsledky epických scén než jejich samotný průběh. Někomu to sedne, někoho to bude trápit. Já jsem naštěstí v tom prvním táboře, takže hlásím spokojenost a těším se na další díl.

Hodnocení: 8/10

Jan Škoda (Odvážné palce)

Do kina jsem šel už předem otrávený, že mě ty marvelovky už vlastně vůbec netankujou, teď bych si za to ale dal facku. Druhé Strážce Galaxie se nebojím označit jako jednu z nejlepších marvelovek vůbec. Jasně, pořád se držíme v mezích univerza, kde pro opravdová překvapení a podvratnost není místo, Gunn ale pro mě vychytal dvě nejčastější vady, které Marvelu tradičně vyčítám. Konečně je tu pořádný, osudový záporák, který není jen nastrčeným nalíčeným panákem (pozlacená Elizabeth Debicki z Krycí jméno UNCLE je ale taky super). A rozjuchané omalovánky, jakými pro mě byla jednička, tu najednou dostávají pořádně vydatné emocionální podloží: na více frontách se prostě řeší hlavně rodina, a není to vůbec hloupé ani vykostěné, což bych od Marvelu nečekal. Když máte pořádné postavy, jde to samo, snad to po tomhle docvakne i těm matlalům v DC.

Hodnocení: 8/10

Petr Cífka (Prima COOL)

Co vám budu nalhávat, čekal jsem víc. Tři roky člověk čeká na návrat svých oblíbenýnch postav, a pak dostane mdlé dobrodružství, u kterého ani po hodině a půl vlastně není jasné, o co v něm jde a kam směřuje - a v důsledku toho mu chybí pořádný náboj i napětí. Sympatičtí hrdinové jsou sice zpátky, zmůžou se ale jen na drobné etudy, protože v příběhu je hrozmě moc postav a spousta scének, ve kterých to může bouchat, padat, střílet a poskakovat, ale i když se rozehrávají celkem osobní linky, něco osudového a silného cítit asi nebudete. Je to škoda, protože výsledkem je takový ten klasický druhý díl, který má všeho víc, ale skoro pokaždé hůř než v případě jedničky. Teď zas čekat tři roky na víc Rocket Raccoona i Star-Lorda... uff.

Hodnocení: 6/10

reklama

reklama