K Zemi letí kometa a zachránit nás může jen DiCaprio. V českém traileru jeho nového filmu se paroduje Armageddon

Král zámořské satiry Adam McKay si do filmu K zemi hleď! sehnal ohromující herecký ansámbl, který bude bojovat s vesmírnou hrozbou. A my se můžeme těšit na skvělou podívanou.
Leonardo DiCaprio bude společně s Jennifer Lawrence odvracet konec světa
Leonardo DiCaprio bude společně s Jennifer Lawrence odvracet konec světa
Paramount Pictures / iStock

reklama

Přesně na Štědrý den se na internetech objeví jeden z nejočekávanějších snímků, jež letošní on-line nadílka nabídne. Komedie K zemi hleď! bude stát na hvězdném hereckém ansámblu, jemuž vévodí Leonardo DiCaprio a Jennifer Lawrence. Tím však výčet atraktivních prvků tohoto snímku, jenž se konečně představil v traileru, ani zdaleka nekončí.

Od komedií k satiře

Režisér Adam McKay spojil začátky své kariéry s komediálním talentem Willa Ferrella a společně světu nadělil dva díly Zprávaře, Bratry z donucení nebo sportovní legraci Ricky Bobby: Nejrychlejší jezdec. Poté však zaujal seriózněji laděnou a informačně bohatou konverzačkou Sázka na nejistotu, která představovala vydařený způsob, jak pobavit i poučit zároveň. Ožehavého tématu se následně dotkl i v životopisu Dicka Cheneyho s názvem Vice.

Novinka K zemi hleď! bude mít nejblíže ke zmíněné Sázce na nejistotu – pomocí stylové filmařiny bude rýpat do nešvarů (nejen) americké společnosti. První upoutávka naznačuje, že to odskáče především jeden z nejpřepálenějších devadesátkových blockbusterů, slavný Armageddon: DiCaprio a Lawrence si totiž zahrají duo astronomů, kteří chtějí varovat lidstvo před nebezpečnou kometou, jež se blíží k Zemi.

Hvězdy a komety

Jenže tentokrát zřejmě nepůjde o hrdinský epos o několika odvážlivcích, jejichž chrabrost tváří v tvář katastrofě zachrání miliardy nevinných životů. McKayova satira bude spíše sledovat mediální šrumec, jenž je s podobnou situací nevyhnutelně spojen, a pravděpodobně také ukáže, že snažit se přesvědčit čelné představitele o naléhavosti jednání může být nadlidský úkol. Vedle zajímavého námětu je hlavní devízou skvělé obsazení, jelikož se vedle DiCapria a Lawrence objeví třeba Meryl Streep, Jonah Hill, Cate Blanchett, Timothée Chalamet, Chris Evans, Ron Perlman, Ariana Grande nebo Mark Rylance. Výčet známých tváří je v podstatě nekonečný, a pravděpodobně se tak bude jednat o nejlépe obsazený film roku. Očekávání jsou tedy oprávněně na maximu...

Natáčení K zemi hleď! mělo původně odstartovat už loni v dubnu, kvůli pandemii se však pochopitelně odsunulo. Mezi listopadem 2020 a letošním únorem se konečně podařilo vše natočit, ačkoli se realizace filmu neobešla bez problémů – pouhé dva týdny před koncem natáčení došlo ke zranění Jennifer Lawrence, již trefil kousek rozbitého skla jen kousek od oka. Naštěstí se nejednalo o nic vážného, a tak se můžeme těšit na letošní prosinec, kdy se atraktivního díla konečně dočkáme.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama