Kapitán Amerika 4: Marvelácký producent vysvětlil, o čem přesně film bude

Chystaný čtvrtý film o postavě Kapitána Ameriky se bude od předchozí trilogie značně lišit.
Podoba Kapitána Ameriky se razantně promění.
Podoba Kapitána Ameriky se razantně promění.
Marvel Studios

reklama

Seriál The Falcon and the Winter Soldier se sice nesetkal s nikterak nadšeným přijetím, přesto výrazně posunul postavu Kapitána Ameriky. V souladu s dřívějšími očekáváními se jím totiž stal Sam Wilson, dosud působící pod přezdívkou Falcon, když převzal kapitánský štít po Stevu Rogersovi. Právě Sam Wilson, jehož hraje Anthony Mackie, bude také hlavní postavou chystaného čtvrtého filmu o Kapitánu Amerikovi.

Captain America ve filmu Avengers: Age of Ultron
Autor: Marvel Studios Captain America ve filmu Avengers: Age of Ultron

Zatím nepojmenovaný snímek by měl navazovat na zmíněný seriál, přestože mnoho detailů zatím známých není – včetně data premiéry. Filmový scénář chystají scenáristé seriálu Malcolm Spellman a Dalan Musson, o špetku zákulisních informací se však podělil marvelovský producent Nate Moore. Na co se tedy mohou fanoušci těšit?

„(Sam) není Steve Rogers a myslím, že je to dobře,“ rozpovídal se Moore v podcastu Phase Zero. „Pro mě je totiž nový Kapitán jako Rocky. V každé situaci bude v pozici outsidera. Není to supervoják a není ani sto let starý. Není v čele Avengers. Co se stane s tímto chlápkem, který bez podpory veřejně vyhlásí, že je novým Kapitánem Amerikou?“

Falcon a Winter Soldier ve filmu Captain America: Občanská válka
Autor: Marvel Studios Falcon a Winter Soldier ve filmu Captain America: Občanská válka

Směr, který Moore naznačil, je tedy potenciálně velmi zajímavý: Co definuje Kapitána Ameriku? Může jím být kdokoli, dokonce i obyčejný člověk (jakkoli odvážný a šikovný)? S čím vším se bude muset taková postava vyrovnávat? Zjevně tedy dojde k polidštění této ikonické a dosud téměř bezvýhradně klaďácké figury. Co na to fanoušci?

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama