Kapitán Amerika vs. Iron Man: 5 největších rozdílů mezi filmem a komiksem

Čeho se v kině nedočkáte?
Iron Spidey Cap 2
Iron Spidey Cap 2
Marvel Studios

reklama

Třetí díl Kapitána Ameriky adaptuje populární komiksovou událost, která nese (stejně jako film) název Občanská válka. Fanoušci už řadu měsíců rozebírají, jak moc bude nová marvelovka podobná předloze, a kdekomu už došlo, že moc styčných ploch nenajdeme. Rádi byste před kinem věděli, na co se můžete přestat těšit? Tady máte pět nejzásadnějších změn!

POZOR NA SPOILERY!
 

Cap war

Avengers jsou zpátky: První české reakce na souboj Kapitána Ameriky s Iron Manem!

1) Občanskou válku nezaviní Nitro

Události Občanské války jsou samozřejmě důsledkem mnoha bitev a problémů s kontrolou superhrdinů. V komiksech přeteče pohár vládní trpělivosti kvůli obrovské nehodě, jíž způsobí explodující superhrdina Nitro, toho ale filmový vesmír nikdy nepředstaví. Jeho roli tu převzala Scarlet Witch, která při záchraně Kapitána Ameriky odpálí kus paneláku v nigerijským Lagosu. Výsledek je potom v jádru stejný - Avengers musí začít poslouchat Organizaci spojených národů, jinak mají útrum.

2) Občanská válka není o tajných identitách

V komiksech se po všech superhrdinech chce, aby zveřejnili svoji tajnou identitu a začali se zodpovídat vyšší instanci. Ve filmu se hraje jen o to druhé, zejména proto, že je identita všech Avengerů dobře známá celému světu. Registrační akt je tu navíc přejmenován na Sokovijskou dohodu, což se váže k závěrečné bitvě druhých Avengers.

Strange teaser

VIDEO: První teaser marveláckého Doctora Strange

3) Spider-Man utají svoji identitu

Iron Man v komiksu i ve filmu zmanipuluje Spider-Mana k tomu, aby se v superhrdinském konfliktu přidal na jeho stranu. Zatímco ale v papírové předloze dojde na Spideyho odmaskování před celým světem, na velkém plátně zná jeho identitu pouze Iron Man.

4) Nedorazí Thorův klon ani Punisher

Komiksová Občanská válka se týká desítek superhrdinů, na které Marvel nemá filmová práva. V účast Fantastické čtyřky nebo X-Menů tak nikdo nedoufal, pár fanoušků ale spekulovalo o tom, že se dočkáme Thorova klonu nebo camea Punishera. Ani jedno z těchhle překvápek ve filmu nenajdete. Neklesejte ale na mysli, dorazí totiž spousta jiných!

Thor v Avengers: Age of Ultron

Nejkrásnější Avenger se vrací: 5 věcí, které víme o třetím Thorovi

5) Finále je vyřešené jinak

Občanská válka je slavná mimo jiné tím, že na jejím konci zemře Kapitán Amerika. Vzor čestnosti se nechá zajmout poté, co zjistí, že jsou lidé na straně Iron Mana, bohužel se ale nedožije soudu. Jak závěr příběhu vyřešil film? To si běžte zjistit do kina, rozhodně ale nečekejte úplně stejné rozuzlení jako v komiksu. Na to v Marvelu vymysleli až příliš zvratů a nových dějových odboček...

Captain America: Občanská válka jde do českých kin už ve čtvrtek 5. května!

reklama

reklama