Vysvětlení: Kdo je tajemná žena z konce Doctora Strange 2?

Co znamenala potitulková scéna Doctora Strange 2? Tady se dozvíte všechno podstatné.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství
Marvel Studios

reklama

Na konec každé marvelovky patří titulková scéna, která zajímavým způsobem naznačí, co diváky čeká do budoucna. Nejinak je tomu u aktuálního Doctora Strange v mnohovesmíru šílenství.

!!! NÁSLEDUJÍ SPOILERY !!!

Doctor Strange
Autor: Marvel Studios Doctor Strange

Uprostřed titulků se odehraje scéna, v níž se vynoří blonďatá a fialově oděná čarodějka v podání Charlize Theron. Jakousi dýkou prořízne díru do jiné dimenze a vyzve Strange, že musí společně napravit srážku paralelních vesmírů, již způsobilo jeho cestování mezi světy. Tato tajemná žena se jmenuje Clea a ve světě Doctora Strange má zcela nezastupitelnou roli.

Kdo je Clea?

Doctor Strange je sice Nejvyšší čaroděj, ale jeho autorita neplatí napříč světy. V Temné dimenzi je držitelkou tohoto titulu právě Clea. Přestože je neteří možná největšího Strangeova protivníka, nadpřirozené bytosti Dormammu (padouch z prvního filmového Strange), slouží silám dobra a je Strangeovou největší láskou i spojencem. Jejich vzájemný vztah sice nenašel dlouhodobého naplnění, což jim však nebrání v tom, aby dál zůstávali parťáky a přáteli. Alespoň v komisech to takhle po rozchodu může fungovat...

Komiksová Clea je životní láskou Doctora Strange
Autor: Marvel Comics Komiksová Clea je životní láskou Doctora Strange

Jaká je její minulost?

Postavu vytvořila legendární dvojice tvůrců vydavatelství Marvel Comics, tedy Stan Lee a Steve Ditko. Poprvé se objevila v sešitu Strange Tales #126 z roku 1964, ale dost dlouho jí trvalo, než se osvobodila ze zajetí Dormammu a jeho sestry (a své matky) Umar. Vypadá sice jako člověk, ale pochází z rodu energetických bytostí známých jako Faltine a jako dcera Umar si může činit nárok na trůn Temné dimenze.

Strangeovi se podařilo Cleu ze zajetí osvobodit a ona s ním pak žila v Sanctum Santorum, kde se pod jeho dohledem cvičila v kouzelnických praktikách. Oba se do sebe postupně zamilovali a vše vyvrcholilo svatbou podle speciálních zákonů Temné dimenze.

Kvůli Cleině původu bylo manželství vystavováno neustálým zkouškám a nakonec nevydrželo. Osudy obou hrdinů ale zůstaly i nadále propojené. V komiksu Death of Doctor Strange z roku 2021 dokonce Clea po smrti svého někdejšího muže přebrala roli Nejvyššího pozemského čaroděje – ale samozřejmě se pokusila Strange dostat zpátky mezi živé.

Komiksová Clea
Autor: Marvel Comics Komiksová Clea

Co umí?

Jako energetická bytost Clea ovládá širokou škálu magie i mystiky – od levitace, telekineze, transmutace, vysílaní a koncentraci všemožných druhů energie až po kontrolu mysli a vytváření těch nejkomplexnějších iluzí.

Umí taky napodobit a realizovat jakékoli kouzlo, které ovládá Strange, a její výhodou navíc je, že dokáže čerpat energii i z jiných sfér. To vše díky své příslušnosti k rase Faltine, která dává mimořádnou odolnost i sílu jejímu materiálnímu tělu. To může žít stovky let a přesto zestárnout jako běžní lidé za výrazně kratší dobu.

Díky výcviku od Doctora Strange má navíc Clea rozsáhlé znalosti čarodějnictví i fyzického boje tváří v tvář. Na vrcholu svých sil dokonce díky víře a podpoře svých uctívačů ovládla Plameny regentství (Flames of Regency) a stala se tak skutečnou vládkyní Temné dimenze.

Strange a Clea
Autor: Marvel Comics Strange a Clea

Kde ji uvidíme?

Cameo Cley na konci Doctora Strange 2 značí jediné – její příchod do marveláckého filmového vesmíru a velmi pravděpodobnou účast v Doctoru Strangeovi 3. Benedict Cumberbatch a Charlize Theron se tak za pár let zřejmě vydají na velké kouzelnické dobrodružství, v němž budou zabraňovat srážkám vesmíru a... kdo ví, co může čekat třeba v Temné dimenzi?

Zdroj: Marvel Fandom

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!