Kdo je Kang Dobyvatel? Poznejte marveláckého superpadoucha, který by neměl chybět v Avengers 5

Kang Dobyvatel. Fanoušci komiksů ho znají již desítky let, mocný protivník Avengers se ale teprve teď chystá i na stříbrné plátno. Co je vlastně zač a co všechno dokáže?
Kang Dobyvatel by měl být dalším velkým soupeřem Avengers
Kang Dobyvatel by měl být dalším velkým soupeřem Avengers
Marvel Studios / Marvel Comics

reklama

Velkopadouch Thanos už má své tažení sice za sebou, nemusíte se ale bát, že by Marvel neměl v kapse dalšího zloducha, kterému se Avengers budou muset postavit. Kang Dobyvatel je navíc jedním z těch nejkreativnějších superpadouchů, které komiksová stáj vlastní, a v komiksech dokázal nadělat obří paseku i se stát Avengerem.

Nathaniel Richards aka Iron Lad, jedna z verzí Kanga Dobyvatele
Autor: Marvel Comics Nathaniel Richards aka Iron Lad, jedna z verzí Kanga Dobyvatele

Kdo je Kang Dobyvatel?

Kang je cestovatel časem s nejistou minulostí, přítomností i budoucností. V angličtině Kang the Conqueror se jako klasický superpadouch zrodil v hlavách Stana Lee a Jacka Kirbyho již v roce 1963 a v papírových sešitech má i solidně zašmodrchaný původ. Ačkoli vypadá hodně mimozemsky, jedná se o potomka Reeda Richardse z Fantastické čtyřky. Původně pochází z až ze 31. století, dostal se ale i do starověkého Egypta poté, co se zmocnil stroje Doctora Dooma, odvěkého nepřítele zmíněné první rodiny superhrdinů.

V průběhu desetiletí si Kang vybudoval pozici jednoho z nejklasičtějších soupeřů Avengers a vedle ve filmu již zničeného Thanose patří mezi nejznámější jména, která týmu gerojů zas a znovu zatápí. Kangova oblíbenost vychází nejen z jeho exotického, zapamatovatelného vzhledu, ale především z jeho dovedností, které z něj činí atraktivního vyzyvatele i občasného parťáka do boje.

Komiksový Kang Dobyvatel
Autor: Marvel Comics Komiksový Kang Dobyvatel

Co umí?

Jako každý cestovatel časem má komiksový Kang k dispozici plejádu futuristických kvérů, drsné brněné i vyšší intelekt. Zajímavější je však jeho znalost historických událostí, která z něj činí vychytralého protivníka i zdroj ironické zábavy. Ani to se však nevyrovná schopnosti doopravdy časem cestovat, díky čemuž se Kang objevil v mnoha různých podobách.

Užít jsme si ho mohli jako starověkého Rama-Tuta, současného oponenta Avengers Immortuse, a dokonce jsme viděli i jeho mladší já jako klaďáckého člena Avengers. Tahle postava toho má za sebou zkrátka tolik, že by si rozhodně zasloužila celou filmovou sérii jen pro sebe.

Kanga Dobyvatele si zahraje Jonathan Majors
Autor: HBO Kanga Dobyvatele si zahraje Jonathan Majors

Kdy se objeví?

A možná ji v budoucnu i dostane. Padouši sice nemají ve filmech Marvelu kdovíjak velkou životnost, Kang je ovšem natolik těžká váhová kategorie, že by se s ním nemělo pracovat jako s řadovým ničitelem velkoměst. Server IGN ho v ultimátním žebříčku padouchů zařadil na slušné 65. místo i proto, že má Kang díky svým schopnostem možnost se neustále vracet a zatápět hrdinům v lehce pozměněné podobě.

Nepochybně zajímavá bude i filmová inkarnace, které se ujme Jonathan Majors (Lovercraftova země). Zatím ještě nebudeme prozrazovat, jak přesně to je s Kangovým debutem. Marvel nicméně potvrdil, že se Majors objeví ve třetím díle Ant-Mana, jenž půjde v roce 2023 do kin pod názvem Ant-Man and the Wasp: Quantumania.

Kangova filmová dráha ale dozajista bude mnohem složitější a nikoho by nepřekvapilo, kdyby byl hlavním padouchem v Avengers 5...

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!