Nová Black Widow: Kdo je špiónka Yelena Belova a přidá se k Avengers?

Marvel v sólovce hrdinky Black Widow představuje i novou postavu Yeleny Belove. Co je tahle postava vlastně zač a uvidíme ji i v dalších filmech s Avengery?
Yelena Belova
Yelena Belova
Marvel Studios

reklama

Natasha Romanoff sice obětovala život ve filmu Avengers: Endgame, to ale neznamená, že postava jménem Black Widow u Marvelu končí. Slavný titul by totiž v budoucnu mohla převzít Yelena Belova. O koho jde a čím je tahle drsňačka zajímavá?

Black Widow (nalevo) a Black Widow (napravo)
Autor: Marvel Studios Black Widow (nalevo) a Black Widow (napravo)

Kdo je Yelena Belova?

Druhá Black Widow, to je nejkratší a nejvýstižnější popis Yeleny Belové (počeštěně Jeleny Belovové), superagentky ze stejného programu, z něhož vzešla i milovaná Natasha s tváří Scarlett Johansson. V komiksu byly tyhle dvě původně sokyněmi, když jedna měla zabít druhou, postupně se však usmířily.

Yelena se stala členkou nejrůznějších organizací od S.H.I.E.L.D.u po HYDRU a autoři s ní mohli dělat v podstatě vše, co se neslušelo páchat na Natashe. Zatímco zrzavá agentka se tak postupně stala kladnější hrdinkou, Yelena zůstala daleko víc v šedivých vodách špionáže a nebála se ani opravdu hrozných věcí. V kreslených příbězích často sehrává roli pověstného černého koně, který může kladné hrdiny nečekaně bodnout mezi žebra.

Yelena Belova v komiksu
Autor: Marvel Comics Yelena Belova v komiksu

Co umí?

Komiksová Yelena je, světě div se, obyčejný člověk. Jako taková je sice na vrcholu fyzické zdatnosti a disponuje i celou řadou špionážních serepetiček, ale jinak nemá nic, co by se dalo označit za „superschopnosti“. Podobně jako třeba u Lokiho je její nejnebezpečnější stránkou její nepředvídatelnost a vypočítavost.

To samozřejmě nemusí nutně znamenat, že Yelena zůstane člověkem navždy. Například ve světě komiksů ji HYDRA geneticky upravila do podoby Super-Adaptoida, bytosti, která může absorbovat schopnosti jiných hrdinů. Což je mimochodem dovednost, kterou v novém filmu Black Widow disponuje padouch Taskmaster, který je schopen pohybově napodobit kohokoliv od Hawkeye po Black Panthera.

Florence Pugh jako Yelena Belova
Autor: Marvel Studios Florence Pugh jako Yelena Belova

Kdy se objeví?

Yelena se v hrané podobě poprvé objevuje v celovečeráku Black Widow, blíže nespecifikovanou roli však bude mít i v minisérii Hawkeye, která bude mít premiéru na podzim roku 2021. Clint Barton se svaly Jeremyho Rennera v ní bude předávat superhrdinskou pochodeň mladé lukostřelkyni Kate Bishop a zatím není jasné, jak přesně do toho promluví Yelena.

Herečka Florence Pugh navíc měla podepsat smlouvu na více filmů ze světa Marvelu. Vše tedy naznačuje, že se s Yelenou rozhodně neuvidíme pouze v Black Widow, ale že se do budoucna nějak objeví i po boku Avengers. Vzhledem k její komiksové minulosti je ale rovněž možné, že se časem přidá také k padouchům, respektive antihrdinům, kteří se začali formovat v seriálu The Falcon and the Winter Soldier (ano, řeč je hlavně o US Agentovi). Vzhledem k její komiksové minulosti by ostatně střídání stran nebylo překvapením.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!