Kdy se dočkáme pátého Vetřelce? Ripleyová se těší na návrat, musí ale...

Jaké jsou šance na pokračování hlavní linie Vetřelců, když se o ni perou dva režiséři?
Vetřelec 5
Vetřelec 5
20 th Century Fox

reklama

Ačkoliv se fanoušci Vetřelce letos dočkají nového filmu – Alien: Covenant – nelze jej zařadit do hlavní linie filmů s Ripleyovou a spol. Jde o prequel k Prometheovi a pátý Vetřelec stále čeká na své zfilmování. Měl se ho ujmout režisér Districtu 9 nebo Chappieho – Neill Blomkamp – vše ale bohužel nasvědčuje tomu, že „pětka“ v nejbližší době nevznikne.

Odpověď Blomkampa na dotaz od fanouška, jaké šance jsou na zfilmování Vetřelce 5, zněla jednduše: „Malé.“ Přitom všechno vypadalo poměrně slibně a ještě před dokončením Chappieho se zdálo, že je pátý díl stoprocentní záležitostí. Filmaři si byli natolik jistí, že nechali herečky Sigourney Weaver a Carrie Hen mluvit na Comic-Conu o celém projektu a nikdo neskrýval nadšení. Jenže pak se ozval Ridley Scott.

Po Marťanovi byl zkušený režisér zřejmě při chuti a konečně Foxu oznámil, že natočí druhého Promethea, což automaticky znamenalo konec pro Blomkampova Vetřelce už jen z toho důvodu, že tahle série „patří“ Scottovi. Je to možná trochu komplikované, ale takhle se zkrátka věci mají a v tuto chvíli je jisté, že veškeré plány na pokračování hlavní linie berou za své. Ridley Scott bude nyní čekat, zda se mu podaří napravit vlastní reputaci s Alien: Covenant, který dějově předchází Prometheovi a v případě úspěchu je možné, že bude chtít natočit další film.

To všechno ale může trvat několik let, kdy už může být ze hry i Sigourney Weaver a fanoušci tak přijdou o poslední možnost, obsadit ji do filmu, který tuto herečku „udělal“. Škoda, snad filmaři vědí, co dělají…

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama