4 důvody, proč musíte vidět akční nářez Kingsman: Tajná služba

Dáreček pro všechny milovníky agenta 007 je tady. Kingsmani vyrážejí do akce!
Kingsman: Tajná služba
Kingsman: Tajná služba
20th Century Fox

reklama

V neděli večer si na COOLu můžete vychutnat akční šílenost Kingsman: Tajná služba. Taron Egerton se vám představí jako „mladá verze Jamese Bonda“ v bijáku, který chtěl být „jenom“ zábavnou špionskou podívanou, a přitom se z něj vyloupl jeden z nejpodvratnějších filmů za poslední dobu. Kingsmani umí rozesmát, ale mají i mozek – a dovedou nabídnout i nečekaně *hluboké* finále! Sesumírovali jsme pro vás čtyři důvody, proč si je nenechat uniknout.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Kingsman: Tajná služba - upoutávka

01) Známé tváře

Sledování Kingsmanů vám zpříjemní hlavně celá plejáda známých herců. Jako elitní špion se tu ukáže charismatický Colin Firth (Králova řeč), jeho technickou pravou rukou bude Mark Strong (Sherlock Holmes), záporákem je sám Samuel L. Jackson (Avengers) a nad tím vším bdí jako šéf Kingsmanů sám Michael Caine (Temný rytíř a asi miliarda dalších filmů)!

Nechybějí však ani nové tváře, mezi nimi Taron Egerton jako ústřední frajírek Eggsy, Sophie Cookson jako jeho všestranně nadaná (vlastně víc než Eggsy...) kolegyně Roxy anebo naopak Sofia Boutella v roli ultravražedkyně s čepelemi místo nohou!

Kingsman: Tajná služba
Autor: 20th Century Fox Kingsman: Tajná služba

02) Krutopřísná akce

Kingsmani však v první řadě platí za akční film. Jako variace na klasické bondovky přitom nabízejí nejen kreativní přestřelky, ale i kreativní udělátka. Je libo neprůstřelný deštník? Balón létající až k hranici vesmíru? Výbušné implantáty? Kingsmani nabízejí právě to a ještě mnohem víc. To celé navíc s patřičně krvavým ratingem R!

I tradiční filmová akce je tu navíc realizována se svěží inovací. Pokud bychom vám o tom neřekli, možná byste ti toho ani nevšimli. Matthew Vaughn však natočil spoustu akce v Kingsmanech tak, že je vše podstatné vycentrováno na střed záběru, a i díky tomu film (občas) působí jako řádně krvavá videohra!

Kingsman: Tajná služba
Autor: 20th Century Fox Kingsman: Tajná služba

03) Inovace na poli bondovek

Nejen adrenalinem je však divák živ. Za zmínku stojí i to, jak dokonale Kingsmani variují bondovské příběhy. Na první pohled je tu vše při starém: elitní agenti v drahých oblecích tu (víceméně) kazí plány šíleného maniaka. Na pohled druhý... je ale leccos jinak, než by divák čekal.

Je těžké se vyhnout spoilerům – řekněme však, že Kingsmani bondovky jednak zjevně uctívají a kopírují, ale jednak také podrývají. Hlavní hrdina Eggsy ostatně dostane nabídku stát se agentem Lancelotem až poté, co je zabit bývalý agent stejného kódového označení. A tím překvapivé smrti teprve začínají. Na to, že Kingsmani balancují na hraně parodie, jsou zkrátka nečekaně inovativní!

Kingsman: Tajná služba
Autor: 20th Century Fox Kingsman: Tajná služba

04) Scéna v kostele

Kingsmani nabízejí spoustu lahůdkových scén, tou jasně nejlepší je však obří bitka/přestřelka v kostele, jíž se zúčastní i Harry Hart s tváří Colina Firtha. Pokud jste film ještě neviděli, vězte, že vám spadne čelist až na podlahu. A pokud jste ho už viděli... moc rádi si tuhle geniální sekvenci dáte znova, no ne?!

Kingsman: Tajná služba
Autor: 20th Century Fox Kingsman: Tajná služba

Špiónská řežba Kingsman: Tajná služba začíná na Prima COOL v neděli ve 20:15.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!