Od Deadpoola k Mandarinovi: 6 komiksových postav, které ve filmu vůbec nevypadaly jako v předloze

Pravý filmový facelift!
X-Men Origins: Wolverine
X-Men Origins: Wolverine
20th Century Fox

reklama

Pavoučí muž se v sobotu ve 20.00 vrací na Prima COOL ve filmu Amazing Spider-Man 2. Vedle mnoha nových tváří – snímek se totiž svého času snažil odpálit vlastní filmové universum – v něm zaujme i záporák Rhino, a to zejména tím, jak moc se liší od své komiksové předlohy. Podobné facelifty jsou však u komiksovek skoro už tradicí!

06) Apocalypse

Film: X-Men: Apocalypse

Poslední díl x-menní série se příliš nevyvedl, a svůj podíl na tom má i záporák s větší než malou dávnou modrého pigmentu a poněkud nevlídným jménem Apocalypse. Zatímco filmová verze vypadá především nemocně, ta komiksová byla o poznání větším pořízkem.

X-Men: Apocalypsa
Autor: Marvel/20th Century Fox X-Men: Apocalypsa

05) Zemo

Film: Captain America: Občanská válka

Ne vždy však musí změna nutně být špatného charakteru – vezměte si takového Helmuta Zema z Občanské války. Uznejte, že kdyby jeho filmová verze stejně jako v komiksu nosila kvůli znetvoření po pádu do kyseliny fialovou masku, v rámci boje proti maskovaným superhrdinům by šlo o poněkud neefektivní fazónu.

Captain America: Občanská válka
Autor: Disney/Marvel Captain America: Občanská válka

04) Rhino

Film: Amazing Spider-Man 2

Pokud se v nějakém filmu má objevit Paul Giamatti, jeden by čekal, že se filmaři nebudou zdráhat jej často ukazovat. Záporák Rhiho s Giamattiho tváří se však ohřál jenom na pár minut a komiksové fanoušky vyděsil hlavně svým vzhledem. Zatímco v komiksu byl Rhino zmutovaným vědátorem, ve filmové verzi šlo v zásadě o chlápka sedícího uvnitř robota.

Amazing Spider-Man 2
Autor: Marvel/Sony Pictures Releasing Amazing Spider-Man 2

03) Galactus

Film: Fantastická čtyřka: Silver Surfer

Galactus je kultovní postava, požírač planet velký jako hvězda, který je doslova přírodní silou. Tahle Godzilla marvelovského světa se však v předminulé adaptaci Fantastické čtyřky objevila toliko jako... mrak. Velký a tmavý, ale jenom mrak.

Fantastická čtyřka
Autor: 20th Century/Fox-Marvel Fantastická čtyřka

02) Deadpool

Film: X-Men Origins: Wolverine

Ve velmi (ne)slavné transformaci sice první Wolverinův film nabídl milovaného Deadpoola, celou postavu však od základu překopal, což vrcholí tím, že tu má slavně prostořeký Deadpool doslova zalepenou pusu. Ryan Reynolds, který Deadpoola miluje, si sice postavu zahrál (zejména kvůli scénám před změnou), nebýt však jeho dalšího odhodlání Deadpoola na obrazovky přenést ve věrohodnější podobě, lepší verze z roku 2016 bychom se zřejmě nikdy nedočkali.

X-Men Origins: Wolverine
Autor: Marvel/20th Century Fox X-Men Origins: Wolverine

01) Mandarin

Film: Iron Man 3

Ocenění za nejbestiálněji odlišnou verzi si ovšem hrdě odnáší pan Mandarin, hlavní záporák Iron Mana v komiksu i filmu Iron Man 3. Zatímco v kreslené verzi jde o čínsko-mongolsko-anglického maniaka disponujícího mimo jiné desaterem magických prstenů, film nejprve jeho styl změnil do arabského teroristy (což je relativně chytré), aby následně Mandarina demaskoval jako pouhou zástěrku – zástupce jiného Tonyho korporátního konkurenta!

Iron Man 3
Autor: Marvel/Disney Iron Man 3

Amazing Spider-Man 2 začíná na Prima COOL v sobotu ve 20.00.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama