4 skvělé komiksové postavy, které si zaslouží další filmovou šanci

Komu byste dobrý remake dopřáli vy?
Chris Evans jako Human Torch
Chris Evans jako Human Torch
20th Century Fox

reklama

Fantastická čtyřka se vrací! V sobotu večer na Prima COOL začíná film Fantastická 4 a Silver Surfer, v němž se naše kvarteto vydá bojovat s pohůnkem superničivé entity jménem Galactus. I když tenhle biják nepatří mezi totální komiksovou elitu, pořád dopadl neskonale lépe než pár let starý pokus o remake Fantastické čtyřky. Tahle parta, která byla kdysi páteří komiksů, by si přitom zasloužila pořádnou verzi. Stejně jako několik dalších kreslených gerojů.

4) Johnny Storm z Fantastické čtyřky

Původní Fantastická čtyřka z roku 2005 měla daleko k jakékoliv sofistikovanosti. Na druhou stranu čistě atmosférou byla skutečně na stopě toho správného mixu nadšení a naivity, jenž později rozjel i zbytek marveláckých superhrdinů.

Remake z roku 2015 naproti tomu působil spíše jako noční můra klinického chovance s chronickými depresemi. Tedy když to trochu přeženeme – ale ne zase tolik. Fantastická čtyřka má úžas už ve svém názvu. Pokud tedy Marvel u její nejnovější verze zařídí sympatičtější postavy (především tedy co nejlepšího Johnnyho Storma!) a pořádného záporáka, napotřetí by to mohlo jít mnohem, mnohem lépe.

Fantastická čtyřka
Autor: 20th Century Fox Fantastická čtyřka

3) Catwoman

Catwoman s Halle Berry má unikátní status filmu, který byl s to zaříznout hned několik slibně rozjetých kariér najednou. Odpudivá parodie filmu i komiksu si právem zaslouží chodit kanály filmového světa – jenže vykreslení Catwoman ve filmech s Batmanem obvykle funguje řádově lépe!

Vše, co je k dobrému remaku stavějícím jen na Catwoman potřeba, je přijmout, že je hlavní hrdinka tak trochu bestie. „Antihrdinka“ zní přesný termín. Ve světě, kde lidé jásají u Deadpoola, by to neměl být takový problém obhájit. Musíme tedy doufat, že si ji Zoë Kravitz v novém Batmanovi vystřihne na jedničku, abychom se její velmi pravděpodobné sólovky nemuseli nijak bát.

Catwoman
Autor: Warner Bros. Pictures Catwoman

2) Blade

I když Bladea leckdo nevnímá jako komiksovou adaptaci, právě tou tenhle biják ve skutečnosti byl. Už řadu let však na slavného upírobijce sedá prach, a to navzdory skutečnosti, že to na začátku byl právě on, kdo rozjel poptávku po dobrých komiksových adaptacích a vydělal přes 400 milionů dolarů.

Ve světě, kde upířího zabijáka přečísluje sága Stmívání, však Bladea potřebujeme znovu a víc než kdykoliv dříve. A právě to je důvod, proč se nemůžeme dočkat zbrusu nové adaptace s Mahershalou Alim v hlavní roli!

Blade
Autor: New Line Cinema Blade

1) Superman

Na prvním místě stál původně Batman, ale ruku na srdce – Bruce Wayne měl vlastní superkvalitní trilogii relativně nedávno, a navíc je hrdinou parádní animované verze i herní série. Ale naproti tomu Superman...

Muž v rudomodré pláštěnce je postavou, která byla kdysi zosobněním žánru a komiksoví scenáristé pořád dokazují, že Superman může čarovat kvalitní příběhy. Jenže na filmovém pásu je nejpozději od začátku 80. let buď k smíchu, anebo naopak v sebevražedné depresi (i když se Henry Cavill snaží, seč může). Udělej kvalitní reboot, Hollywoode, tentokrát podstatně optimističtější a koukatelnější. Vždyť si to Supes zaslouží!

Muž z oceli
Autor: Legendary Pictures Muž z oceli

Komiksovka Fantastická 4 a Silver Surfer začíná na Prima COOL v sobotu ve 20:15.

reklama

reklama