Mohl Jack přežít konec Titanicu? Nový experiment Jamese Camerona přinesl definitivní odpověď

Věčný spor, zda mohl hrdina filmu Titanic přežít, rozlouskl po 25 letech jeho samotný tvůrce.
Jack a Rose v tragickém finále filmu Titanic
Jack a Rose v tragickém finále filmu Titanic
Paramount Pictures

reklama

Čtvrt století trvala debata o tom, zda mohl Jack (Leonardo DiCaprio) přežít v ledové vodě po boku své lásky Rose (Kate Winslet), kdyby si k ní vylezl na plovoucí dveře. Závěr oscarového megahitu Titanic (1997) byl mnohokrát probírán fanoušky i experty, kteří nikdy nedošli k definitivnímu závěru.

Právě ten však přinése nový dokument Titanic: 25 Years Later with James Cameron. Režisér a scenárista filmu James Cameron v něm spolu s týmem vědců a dablérů prozkoumal více řešení, která Jack mohl ve vodě vyzkoušet, a zda by ve výsledku vedla k přežití jeho i Rose.

Pokus zahrnoval bazén s ledovou vodou, repliku úlomku dveří i obdobnou dvojici, která navíc nasimulovala značné vyčerpání, jemuž oba hrdinové čelili. Sám Cameron musel nakonec připustit, že takové řešení existovalo. Kdyby se šikovně rozložili na dveřích, aby udrželi většinu svých těl nad hladinou (a Rose zároveň dala Jackovi svou záchrannou vestu, aby ho zahřívala), měli by solidní šanci vydržet i několik hodin, než dorazí pomoc.

Jenže Cameron zároveň vysvětlil, proč taková varianta pro Jacka vlastně nepřipadala v úvahu: „Možná by přežil, ale bylo tam hodně rizik a proměnných. Jeho uvažování bylo – neudělám jedinou věc, kterou bych ohrozil Rose. A to vycházelo stoprocentně z jeho charakteru.“

Zdroj: Mashable

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!