KONEC X-MENŮ?! Po úspěchu Deadpoola se chystají tyhle razantní změny!

S mutanty to nevypadá dobře.
Deadpool a X-Meni
Deadpool a X-Meni
20th Century Fox

reklama

X-Meni jsou na velkém plátně od roku 2000 a patří mezi nejzásadnější komiksové série vůbec. Právě Wolverine a spol. vydláždili cestu pro temnější žánrovky, mezi něž patří Temný rytíř nebo Watchmeni, letos ale dostali těžkou ránu v podobě X-Men: Apokalypsa. Řada lidí vám řekne, že byl tenhle epický blockbuster vlastně OK. Celkově ale bylo divácké přijetí slabé, a co hůř, film vydělal o 200 milionů méně než předchozí díl.

Připočtěte si k tomu neskutečný úspěch Deadpoola, který se dočká tak dvanácti pokračování, a není divu, že studio 20th Century Fox zvažuje x-menovský restart. Série má za sebou dvě ukončené trilogie a hercům z té novější (Michael Fassbender, James McAvoy, Jennifer Lawrence, Nicholas Hoult...) vypršely smlouvy. A jelikož v květnu nezaujal žádný z mlaďochů, kterým se v Apokalypse předávala štafeta, je ve hře zbrusu nová série se zbrusu novými herci.

Jejím vymyšlením byl pověřen Simon Kinberg, scenárista a producent posledních mutantích filmů. Ten nemá nic společného s Deadpoolem, který se má posouvat vstříc drsné týmovce X-Force (tahle parta se nejspíš objeví v Deadpoolovi 3). A ačkoliv se tvrdí, že odstřihnutí Fassbendera a spol. není jisté, návrat čím dál tím slavnějších tváří by se řádně prodražil.

Dočkají se tedy nejznámější X-Meni dalšího přeobsazení? Anebo budou (na čas) ignorováni a vedle X-Force je nahradí chystaný "náctiletý" tým New Mutants, v němž jsou úplně jiní hrdinové? V tuhle chvíli není nic jisté, spíš ale počítejte s nástupem velkých změn a... s "nenápadným" propojením s Deadpoolem?

reklama

reklama