Kopírování Pottera a Hunger Games se nevyplácí! Poslední Divergence nepůjde do kin, co se stalo?

Blíží se konec jedné éry?
divergk
divergk
Lionsgate

reklama

Půlení posledních dílů velkých ság je možná u konce. U Harryho Pottera a Stmívání to ještě zafungovalo, už Hunger Games ale kvůli ředění materiálu klesaly tržby. Když se tedy pro stejné ždímání rozhodla i Divergence, kdekdo kroutil hlavou. A teď se ukázalo, že oprávněně.

Zatímco první dvě Divergence vydělaly téměř 300 milionů dolarů, třetí film se dočkal ohromného poklesu k necelé dvoustovce. Třetinu diváků prostě první půlka finále nezajímala, a tak se studio Lionsgate rozhodlo pro razantní kroky. Čtvrtému dílu se snížil rozpočet a dostal nového režiséra. Ani to ale nestačilo a teď se plány na finální celovečerák zcela zrušily.

Co nastoupí na jeho místo? Místo závěrečného filmu se natočí televizní film, který zakončí osudy Tris a spol. a zároveň představí nové hrdiny, s nimiž se rozjede televizní seriál. Zatím není úplně jasné, jak se tenhle přesun provede a zda na něj herci z filmů vůbec kývnou (kdo ví, jestli s takovou situací počítají jejich smlouvy). Tak či onak se ale jedná o slušnou ostudu a důkaz toho, že se plánování x filmů dopředu nemusí vyplatit.

Je Divergence poslední sérií, kterou něco takového postihne? Vzhledem k tomu, že už se od půlení často upouští (čeká nás vlastně jen u třetích Avengers), by mohlo jít o labutí píseň téhle taktiky. Tak za to buďme rádi, umělé natahování je totiž ve většině případů dost na houby!

reklama

reklama